Kursīte-Pakule: Juraša teiktais jūtami atšķiras no prokuratūras viedokļa

2 komentāri
Kursīte-Pakule: Juraša teiktais jūtami atšķiras no prokuratūras viedokļa
EDIJS PĀLENS, LETA

Saeimas deputāta Jura Juraša (JKP) teiktais par lietu, kurā kriminālvajāšanā viņu lūdz izdot prokuratūra, jūtami atšķiras no viedokļa, kuru pauž prokuratūras pārstāvis, tā pēc Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas slēgtās sēdes žurnālistiem atklāja komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK). 

“Cik pagaidām var secināt, tas, ko Juraša kungs iepriekš pauda publiski, tas jūtami atšķiras no prokuratūras piestādītajiem materiāliem un prokuratūras pārstāvja teiktā,” sacīja Kursīte-Pakule.

Komisija vēl ceturtdien līdz galam nepabeidza uzklausīt prokuratūras pārstāvja viedokli, un komisijas sēde tiks turpināta 29. janvārī. Tāpat komisija plānojusi uzklausīt paša Juraša viedokli. Līdz ar to pagaidām nav skaidrs, kad Saeima varētu lemt par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai.

Prokuratūras pārstāvis Māris Urbāns ceturtdien žurnālistiem akcentēja, ka lietas gaitā nav jutis politisko spiedienu un solīja jau drīzumā par lietu, ņemot vērā lielo sabiedrības interesi, paust plašāku informāciju.

Kā ziņots, ja Saeima atbalstītu Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, viņš varētu piedalīties Saeimas darbā kā skatītājs, bet nevarētu balsot līdz notiesājošam spriedumam vai līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai. Prokuratūra uzskata, ka Jurašs izpaudis valsts noslēpumu. Viņš pats apgalvo, ka publiski paudis informāciju, ka viņam “Latvijas Dzelzceļa” kukuļošanas lietā piedāvāts miljona eiro liels kukulis, jo KNAB iepriekšējā vadība uz šo viņa sniegto informāciju neesot reaģējusi. Tādēļ Jurašs uzskata, ka bijis trauksmes cēlējs un valsts noslēpumu nav izpaudis.

Jau vēstīts, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien, 24. janvārī, vēl nelēma par piekrišanu deputāta Jura Juraša (JKP) izdošanu kriminālvajāšanai, jo plāno turpināt diskusijas nākamnedēļ.

2 komentāri