Kurš ir lielāks ieguvējs – Ušakovs vai Pūce? Politologu viedokļi dalās

2 komentāri

Kurš ir lielāks ieguvējs no lēmumu atstādināt no amata Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (“Saskaņa”) – tā pieņēmējs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) vai pats Ušakovs? Šo jautājumu LNT Ziņas uzdeva politologiem, kuru viedokļi un argumenti tiem par labu atšķiras.

Politologs, SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis pauž, ka mēra atstādināšana ir ministra Pūces uzvara.

“Tā viennozīmīgi ir Pūces uzvara. Ušakova gadījumā tas ietekmē Eiropas parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātus tādā ziņā, ka šādi lēmumi biedē neizlēmušos vēlētājus. [..] Tas gan nenozīmē, ka Ušakovu neievēlēs EP, bet es domāju, ka kopumā priekšvēlēšanu kampaņai tā ir negatīva zīme. […]  Pūces pozīcija ir ļoti droša, jo neticas, ka tiesa pieņems kādu lēmumu līdz EP vēlēšanām. Neticas, ka Ušakovu neievēlēs. Ievēlēšanas gadījumā likums paredz, ka Ušakovs zaudē Rīgas domes deputāta mandātu un bez mandāta viņš nevar tikt atjaunots par mēru, līdz ar to Pūcem tā ir droša pozīcija,” pauda Rajevskis.

Tikmēr politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse tomēr sliecas domāt, ka šajā situācija uzvarējis ir Ušakovs.

Viņa norāda: “Svara kausi ir tomēr Ušakova kunga pusē, jo, ja mēs skatāmies procesu, kā tas ir noticis, tad viņš tam ir sagatavojies daudz spēcīgāk un labāk. […] Pūces kungam neviens neaizmirsīs atgādināt azartspēļu aizlieguma diskusiju, neaizmirsīs atgādināt OIK neatcelšanu un citas lietas, kas notiek valdībā, jo cilvēki jau šobrīd saskata, ka ar vienu lēmumu mēs mēģinām piesegt otru. Man šķiet, ka Pūces kungs nebūs uzvarētājs ar šo gājienu, viņš gan ieies vēsturē kā pirmais ministrs, kas ir atlaidis lielpilsētas mēru, bet paliks atklāts jautājums, kāpēc? […] Tad iznāk, ka pašvaldības līdz šim brīdim, kamēr ir nākusi Pūces kunga stingrā acs, ir strādājušas likumu neievērojot, tie ir izteikumi, kas rada diskusiju un rada šīs šaubas, cik reāli praktiski tas ir novērtēts un cik tur ir klāt politikas pēcgarša?”

Plašāk par to, kā Rīgas domes priekšsēdētāja atstādināšana varētu mainīt Ušakova un Pūces popularitāti un kā ietekmēt “Saskaņas” reitingus, skatieties šovakar LNT Ziņās.

Iepriekš jau vēstīts, ka Pūce izdevis rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Lasi vēl – Ministrs par Ušakova atstādināšanu: Tā ir bijusi sistemātiska, bezkaunīga likuma pārkāpšana

Preses brīfingu skaties šeit! 

2 komentāri