2 komentāri

Jau kopš vēlēšanām ne uz žurnālistu, ne atsevišķu Vienotības kolēģu zvaniem neatbild līdzšinējais un arī jaunievēlētais deputāts Jānis Junkurs. Kas noticis ar deputātu, kurš Kurzemes apgabalā izkonkurējis partijas līderi Solvitu Āboltiņu.

Saeimas vēlēšanās mazpazīstamais deputāts Jānis Junkurs, pateicoties ar partiju nesaskaņotai individuālai kampaņai, atstāja aiz strīpas partijas līderi Solvitu Āboltiņu. Pēc tam parlamentā viņš vairs nav redzēts. Īstas skaidrības, kas noticis ar deputātu un kad viņš varētu atgriezties darbā, viņa Vienotības kolēģiem nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: LETAPartijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars:
Jāatzīst, ka Junkura kungs nav tādas aktīvs partijas biedrs bijis visu šo laiku. Tieši tā iemesla dēļ man arī viņa telefona personīgi nemaz nav. Mēs esam lūguši frakcijas konsultantus sazināties, viņš esot slims, viņš atbildējis uz e-pastu, ka esot slims. Viņš šobrīd atrodoties mājās, viņam esot ļoti nopietnas problēmas ar veselību.

 

Foto: LETASaeimas deputāte Lolita Čigāne (Vienotība):
Frakcijas konsultanti bija dažādos veidos kontaktējušies ar Junkura kungu un uz e-pasta vēsti viņi saņēma informāciju, ka Junkura kungs šobrīd ieilgušas slimības dēļ uz šo sēdi nevarēs ierasties. Un pateicās par sapratni. Tas arī viss. Bet ir kaut kāda skaidrība, kad viņš varētu būt darbā? Šobrīd nav.

”Šāda situācija partijā nav ierasta,” saka Artis Kampars. Viņš nezina, kas kaiš Junkuram, bet pieļauj, ka slimība nav tik nopietna, lai ilgtu mēnešiem. ”Tā nav ierasta situācija, protams. Tas nav normāli, ja mums ar partijas biedru nav šāda kontakta, bet diemžēl ir iznācis tā, ka jau, iestājoties pavasarī partijā, viņš nav bijis aktīvs, maigi izsakoties. Viņš nav bijis ne valdes sēdēs, ne uz mūsu pasākumiem. Kopumā reti viņš ir parādījies. Šobrīd jāatzīst, ka tas viņa tiešais kontakts ir ļoti vājš.”

Partijā neviens nešaubās, ka Junkurs pildīs 12. Saeimas deputāta pienākumus. Pagaidām Junkurs lūdzis sev piešķirt bezalgas atvaļinājumu vienai Saeimas sēdei, bet par otras kavēšanu attaisnojošu dokumentu, piemēram, slimības lapu viņš var iesniegt vēlāk.

Foto: LETASaeimas Juridiskā biroja pārstāvis Edgars Pastars:
Parasti deputāti informē laicīgi par iemesliem, kādēļ viņi nepiedalās sēdē. Protams, deputāti var arī būt ne tik godprātīgi, neinformēt, bet tad viņiem jārēķinās ar sankcijām. Saeimā šīs sankcijas ir diezgan drastiskas, pirmkārt, par katru neattaisnoti neapmeklētu sēdi ir atvilkums no algas 20%.

Sazināties ar Junkuru kopš vēlēšanām nav izdevies arī LNT Ziņām. Viņš uz īsziņām un telefona zvaniem neatbild. Labāks kontakts ar Junkuru ir viņa bijušajiem kolēģiem no tā dēvētās Olšteina grupas. Viņi ar sasirgušo deputātu bija sazvanījušies un mācēja teikt, ka jau jaunnedēļ Junkurs varētu būt ierindā. Tikmēr Saeimas kuluāros izskan dažādas versijas, kāda slimība piemeklējusi deputātu – sākot no angīnas un beidzot pat ar depresiju.

TOP komentāri

 • ece
  0 0 0

  ece

  ka kur pazudis SANEMIS LIELO PIKI ATKAPJOTIES UN DODOT VIETU SOLVITINAI DZIVO ZALI
 • zinams
  0 0 0

  zinams

  100 procenti vins ir jau sen novakts un tas ir aboltinas pirksts ta ka nemiet to kunu pie dziesmas nevar ta cilveks pazust kad neviens neko nezina tur kur nevajag atri atrod

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl