Kultūras ministra amata kandidāts Puntulis par savu galveno uzdevumu uzskata nozares darbinieku atalgojuma palielināšanu

4 komentāri
Kultūras ministra amata kandidāts Puntulis par savu galveno uzdevumu uzskata nozares darbinieku atalgojuma palielināšanu
OKSANA DŽADANA, F64

Pirmdien, 17. jūnijā, kultūras ministra amatam izvirzītais Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) tikās gan ar valdošo partiju pārstāvjiem un premjeru, gan arī vadošajām kultūras nozares nevalstiskajām organizācijām, kuru pārstāvji līdz šim Puntuļa kandidēšanu uz kultūras ministra amatu bija vērtējuši ļoti atturīgi.

Eiroparlamentā ievēlētā Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) kultūras ministres amatu pametīs jau šonedēļ. Par viņas pēcteci noskatītais Nacionālās apvienības politiķis, dziedātājs Nauris Puntulis pirmdien sāka konsultācijas par atbalstu savai kandidatūrai. Kandidāts par savu galveno uzdevumu uzskata kultūras nozares darbinieku atalgojuma palielināšanu.

“Milzīgas revolūcijas es neparedzu, bet būs akcenti, kas būs mani akcenti. Pirmais, – pilnīgi noteikti tā būs atalgojuma palielināšana kultūras nozarē strādājošajiem,” norādīja Puntulis.

No premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) teiktā secināms, ka “nacionāļu” noskatītajam kultūras ministra amata kandidātam nebūs nekādu problēmu saņemt Saeimas vairākuma atbalstu.

“Tas pirmais iespaids, ja tā varētu teikt, ir ļoti pozitīvs,” pauda Kariņš.

Politiķu atbalsts Puntulim ir. Tikmēr nozares pārstāvji viņa kandidatūru līdz šim vērtējuši vēsi un atturīgi.

Puntulis ar darbību kultūras politikas veidošanas jautājumos līdz šim nav izcēlies, tāpēc kultūras darbinieki viņu vērtējuši kā “melno zirdziņu”, par kuru nekas daudz nav zināms. Pirmdien notika kultūras jomas nevalstisko organizāciju tikšanās ar kandidātu.

Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas vadītāja Solvita Krese un Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis norāda, ka pirmdienas tikšanās laikā Puntulis demonstrējis spēju ieklausīties nozares pārstāvjos.

“Nesolīja lietas, ko nevar izdarīt. Tajā pašā laikā es jutu, ka viņš mēģina iedziļināties nozares vajadzībās,” atzina Matulis. Savukārt Krese pauda: “Pirms tikšanās es jau biju teikusi, ka man vispār nav viedokļa par topošo kultūras ministru, jo es nebiju dzirdējusi nekur viņa izteikumus par kultūru. Es varu vērtēt šo tikšanos kā visumā produktīvu, vienojāmies par kopīgu sadarbību un daudzu jautājumu risināšanu, – par Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējumu, NVO atlīdzībām un skatīšanos uz nozari kā tādu vienotu ekosistēmu.”

Puntulim plānotas vēl citas tikšanās ar politiķiem un kultūras darbiniekiem.