Kučinskis un Co panākuši konceptuālu vienošanos par amatu sadali valdībā

Komentāri
Kučinskis un Co panākuši konceptuālu vienošanos par amatu sadali valdībā
Foto: F64

Valdošās koalīcijas partijas šodien trīspusējās tikšanās laikā konceptuāli vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, žurnālistiem pavēstīja Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).

Tikšanās laikā Vienotība piekritusi uzņemties piecus ministru amatus, kā arī Ministru prezidenta biedra statusu. Šodien gan Vienotības frakcija vēl lems, vai pilnībā akceptēt atbildības jomu sadalījumu.

Līdz ar to Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) jaunajā valdībā varētu būt seši pārstāvji – premjers Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības ministrs Guntis Belēvičs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Savukārt Vienotību jaunajā valdībā varētu pārstāvēt ārlietu ministrs Egdars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kā arī ekonomikas ministrs, izglītības un zinātnes ministrs un labklājības ministrs. Viens no šiem ministriem uzņemsies arī Ministru prezidenta biedra pienākumus.

Tikmēr nacionālo apvienību Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) valdībā varētu pārstāvēt pašreizējie ministri – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde. Nacionālās apvienības pārziņā paliktu arī Saeimas priekšsēdētāja amats.

Lasi vēl