Kučinskis: Mūsu valsts budžets ir jāsaskaņo ES, tāpēc populisms nav pieļaujams

0 Komentāru
Kučinskis: Mūsu valsts budžets ir jāsaskaņo ES, tāpēc populisms nav pieļaujams
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Jaunajām partijām ir jāatceras, ka nākamais valsts budžeta projekts ir jāsaskaņo ar Eiropas Savienību (ES), tāpēc populismam tā veidošanā neesot vietas, komentējot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) topošās valdības darba plāna lielās izmaksas, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Jaunajām partijām vēlreiz vēlos atgādināt, ka nauda tāpat vien nekur nestāv un tagad ir īstais brīdis atkāpties no priekšvēlēšanu retorikas un nolaisties uz zemes,” sacīja premjers, kurš salīdzinājumam minēja pašreizējo situāciju Itālijā, jo Eiropas Komisija noraidīja Itālijas populistu valdības veidoto lielizdevumu budžeta projektu, draudot ar finanšu sankcijām, ja Itālija neveiks tajā izmaiņas.

“Protams, Latvija nav Itālija, taču nedrīkst pieļaut, ka līdzīga situācija varētu arī notikt ar mūsu valsti,” piebilda Kučinskis.

Jau ziņots, ka otrdien partijām bija iebildumi par valdības darba plāna izmaksām, un sarunās tika paņemta pauze līdz šodienas rītam. Ņemot vērā JKP topošās valdības darbu plāna lielās izmaksas, ir jābūt konceptuāli citai valdības deklarācijai, uzskata apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) līderis Daniels Pavļuts.

“Izskatās, ka jābūt citai valdības deklarācijai, konceptuāli citam dokumentam,” uzsvēra Pavļuts, piebilstot, ka fundamentāli jāpārskata pamati, uz kuriem veidot valdības deklarāciju.

Līdzīgi arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars otrdien žurnālistiem sacīja, ka JKP piedāvājumā par valdības darbiem ierakstīti neizpildāmi solījumi.

Pēc tikšanās ar Finanšu ministrijas ekspertiem var konstatēt, ka JKP piedāvātajā darba plānā ierakstīts tas, kas nav izpildāms, akcentēja politiķis, piebilstot, ka šo solījumu īstenošanai nepieciešami 1,7 miljardi eiro. Savukārt atbildes par to, kur ņemt šādus līdzekļus, neesot.

Līdz ar to ir ārkārtīgi grūti paļauties uz šo dokumentu kā pamatu, lai virzītos uz priekšu, teica VL-TB/LNNK līderis.

Dzintars pēc partiju tikšanās norādīja – ja pēc valdības veidošanas sarunām ierasts teikt, ka sarunas bija konstruktīvas, tad šoreiz to pateikt būtu grūtāk. Diskusijās bija daudz asumu, kā arī ir haosa iezīmes sarunu organizēšanas procesā, viņš stāstīja.

Viņš atturējās no komentāriem, vai līdz 21. novembrim būs iespējams vienoties par JKP līdera Jāņa Bordāna vadīto valdību.

Savukārt “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš pauda, ka nevajag ļoti satraukties, ja kādam sarunās ir nepieciešama pauze. Vairāk pauzes nevajadzēs, jo politiķi tiksies rīt no rīta un izmantos visu dienu, piebilda politiķis. Taujāts par iespēju noteiktā termiņā – līdz 21. novembrim – vienoties par Bordāna valdību, Kaimiņš norādīja, ka tas atkarīgs no sarunu partneriem.

Tikmēr “Jaunās Vienotības” politiķi pagaidām atturas no plašākiem komentāriem par sarunu gaitu. Pirmdien “Jaunā Vienotība” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauda, ka Bordāna piedāvāto valdības darba plānu vērtē kā labu sākumu tālākām sarunām, tomēr vairāk to redz kā JKP “priekšvēlēšanu dokumentu, nevis profesionālu valdības darba plānošanas rīku”.

0 Komentāru