Komentāri
Kučinskis kritizē “zvēru pamodināšanu ministros” un pateicas Straujumai! Ko viņš sacīja savā uzrunā?
LETA

“Augstākais punkts šajā feodālajā modelī bija aicinājums partijām “pamodināt savos ministros zvērus, kas cīnītos par budžetu”,” tā, kritizējot līdzšinējo politiku, savas valdības apstiprināšanas Saeimas sēdē pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Lai arī viņš izteica pateicību līdzšinējai valdības vadītājai Laimdotai Straujumai, Kučinskis kritizēja līdzšinējo politikas modeli. Proti, viņš sacīja, ka “tomēr šis nav pārmetums Laimdotas Straujumas vadītajai valdībai. Noteikti nē. Problēmas cēloņi ir meklējami daudz senāk”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas notika tad, kad koalīciju veidojošās partijas pirmoreiz vienojās par izpildvaras jomu jeb ministriju sadali un izolēja tās vienu no otras. Līdz ar to valdības kopīgie mērķi kļuva nesasniedzami. Augstākais punkts šajā feodālajā modelī bija aicinājums partijām “pamodināt savos ministros zvērus, kas cīnītos par budžetu”. Valdība kā politisko leģionāru arēna, nevis komanda, kas strādā kopīgo mērķu labā. Valdībai jābūt komandai, kas strādā visas sabiedrības, nevis dažādu politiskajai elitei vairāk vai mazāk pietuvinātu interešu grupu labā,” tā savā runā sacīja Kučinskis.

“Parasti Latvijas politikā nav bijusi tradīcija pateikties aizejošai valdībai, bet es šobrīd godīgi gribu pateikt paldies Laimdotai Straujumai! Paldies par viņas drosmi, gatavību uzņemties atbildību. Paldies par cilvēcību un pienākuma apziņu. No viņas var mācīties,” sacīja Kučinskis.

Tajā pašā laikā viņš pauda, ka “es negrasos bargi kritizēt iepriekšējo valdību un tūdaļ pat pieteikt straujas revolucionāras pārmaiņas. Mūsu valstij šobrīd nav vajadzīgi satricinājumi. Latvijai ir nepieciešamas skaidras, precīzi plānotas un ātri īstenojamas reformas vairākās nozarēs. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka, raksturojot situāciju Latvijā, tiek lietoti vārdi “sastingums” vai “stagnācija”.”

Kučinskis atgādināja, ka topošās valdības deklarācijā ir definētas piecas prioritātes:

tautsaimniecības stiprināšana;
valsts drošība un nacionālā identitāte;
demogrāfiskās situācijas uzlabošana;
reformas izglītībā un zinātnē un
reformas veselības aprūpē.

“Šīs prioritātes nevar sakārtot hierarhiskā secībā, pasakot, ka kāda no tām ir pirmā un kāda piektā. Nē. Panākumi vienā jomā ir atkarīgi no tā, kas notiek otrajā vai trešajā. Par sasniegumiem tautsaimniecībā varēs runāt tad, kad būsim droši par veiksmīgām reformām izglītībā, demogrāfijā, veselības aprūpē. Mums jābūt pārliecinātiem arī par valsts drošību. Drošība ir un būs mūsu valdības politikas stūrakmens,” sacīja Kučinskis savā uzrunā.

Lasi vēl