16 komentāri

Ministru prezidents Māris Kučinskis arī nākamajā valdībā labprāt strādātu ar pašreizējiem ministriem trīs partiju koalīcijā.

To valdības vadītājs atzina pēc ikgadējā ziņojuma pieņemšanas, kurā apkopots izpildvaras paveiktais un jaunie uzdevumi, kas tai jāpaveic līdz vēlēšanām. 11. februārī apritēja tieši divi gadi kopš Kučinska valdības apstiprināšanas. Eksperti tās darbu kopumā vērtē atzinīgi, un Kučinskim (ZZS) prognozē labas izredzes vadīt arī nākamo valdību.

Prezentējot valdības paveikto divos gados, premjerministrs īpaši uzsvēra panākumus ekonomikā. Lai arī daudzi skeptiķi vīpsnājuši, izdevies izpildīt solījumu par ekonomisko izrāvienu. Iekšzemes kopprodukta izaugsme gadā pašlaik svārstās 5% robežās. Strauji audzis eksports un investīcijas, tikmēr vidējā alga Kučinska laikā pakāpusies par nepilniem 200 eiro, un, kā prognozē premjerministrs, nākamgad pārsniegs simbolisko 1000 eiro robežu.

“Ekonomikas izaugsme ir laba, iepriekšējais gads mums ir īpaši labs. Liels paldies komandai par darbu, un mans piedāvājums – ejam tālāk, neskatoties uz vēlēšanām,” uzrunā sacīja Kučinskis.

Eksperti Kučinska valdības paveikto vērtē pozitīvi, lai arī atzīst, ka ekonomisko izrāvienu vairāk ietekmējuši ārēji apstākļi un ES fondu naudas ieplūšana. Uzslavas valdība ir pelnījusi par reformu iekustināšanu veselības aprūpē, vidējā izglītībā un nodokļu politikā.

Sabiedrība Kučinska reformas gan pozitīvi nevērtē. Saskaņā ar “Baltic International Bank” Latvijas Barometru janvārī Ministru kabinetu negatīvi vērtēja 3/4 aptaujāto, kamēr pozitīvi – tikai 19 procenti. Tas ir teju tikpat, cik – sākot darbu. Priekšgājējas Laimdotas Straujumas valdības reitings tās otrajā darbības gadā bija līdzīgs, bet Valda Dombrovska valdībām – krietni zemāks. Kučinskis par sabiedrības attieksmi nebēdājot un ir noskaņots pēc vēlēšanām veidot savu otro valdību, vēlams, esošajā sastāvā.

Kā uzskata Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens, šobrīd Kučinskis ir galvenais favorīts starp politiķiem, kuri pretendē uz valdības veidotāja godu pēc vēlēšanām.

TOP komentāri

 • Andis Kazāks
  +3 +3 0

  Andis Kazāks

  Izskatās ka šis sev ampulu Straupē ir iešuvis un Strenčos nomierinošās uz priekšu izņēmis. Cilvēks sēž savā krēslā, neko priekš valsts un tautas nav paveicis, bet savu aunu barā jūtās tā itkā pasauli būtu izglābis. Viņi tur politikā sēdošie laikam vienu un to pašu Strenču pulciņu apmeklē. Tie kas no Rīgas, tie Tvaicenē reģistrēti.
 • Oma
  0 0 0

  Oma

  Diez vai- pārāk nokaitinājies savus vēlētājus.... varbūt vienīgi Valmierieši par viņu varētu balsot....bet šaubos
 • Kristaps Buračevskis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl