“Krīzē svarīgi ir bērni, nevis ministri!” Bordāns komentē nepieciešamību vakcinēt skolotājus

18 komentāri

“Skolotāji ir tie, kas plaši tiekas ar visu ģimeņu bērniem. Skolas ir ciet praktiski no mācību gada. Ja mēs nonākam līdz tam, ka skolotāji varēs vakcinēties vasarā, man absolūti nav nepieciešams vakcinēties šādā situācijā,” tā savu nostāju par amatpersonu vakcinēšanu pret Covid-19 TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Iepriekš jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā Paula Stradiņa slimnīcā sākusies valsts augstāko amatpersonu, tostarp ministru, vakcinēšana ar ražotāja ”AstraZeneca” vakcīnām. Vienlaikus JKP ministri paziņojuši, ka ”nekādas privilēģijas šobrīd neizmantos” un potēsies tikai tad, kad vakcīnas saņems pedagogi.

Tieslietu ministrs intervijā norādīja, ka atbalsta valsts prezidenta un premjerministra vakcinēšanos kā pirmajiem, taču “jautājums esot par to, kas notiek tālāk.”

“Ir stāsts par skolotājiem un bērniem. Mūsu politika ir – kas vienmēr krīzē ir svarīgi nācijas izdzīvošanai? Ne jau ministri, bet bērni, kas būs nākotne. Skolotāji un mediķi – tās ir pirmās profesijas,” teica Bordāns.

Lasi vēl – JKP politiķis: Kariņam jāskaidro ārpus rindas vakcinējamo valsts amatpersonu izvēles kritēriji

Jau ziņots, ka ārpus rindas pret Covid-19 vakcinējamās personas ir izraudzījusies valdība, lai iedrošinātu cilvēkus vakcinēties ar ”AstraZeneca” vakcīnām un atjaunotu pilnvērtīgu Ministru kabineta (MK) un Nacionālās drošības padomes (NDP) darbu klātienē.

Lēmumu vakcinēt NDP un MK locekļus valdība konceptuāli pieņēmusi 4. februārī, bet 9. februārī valdība lēma par prioritārajām vakcinējamo personu grupām. Tad otrajā no tām ticis iekļauts ”ierobežots skaits amatpersonu”, ņemot vērā nacionālās drošības apsvērumus un nepieciešamību nodrošināt valdības nepārtrauktu darbu.

Lasi vēl: 

18 komentāri