Krīze koalīcijā: Nacionālā apvienība un “KPV LV” cīnās par ekonomikas ministra portfeli

5 komentāri

Koalīcijas partneriem vēl nav izdevies tikt skaidrībā, kurš turpmāk vadīs Ekonomikas ministriju. Pagaidām nav panākta vienošanās par izmaiņām portfeļu sadalījumā. “KPV LV” ekonomikas ministra amatā vēlas redzēt uzņēmēju Pēteri Šmidri. Taču šo portfeli nolūkojusi arī Nacionālā apvienība (NA).

Pirms sarunām ar koalīcijas partneriem premjers devās uz Rīgas pili. “Šodien mēs ar Ministru prezidentu pārrunājām tieši to, kas jūs visus interesē. Un, proti, situāciju valdībā,” saka Valsts prezidents Egils Levits.

Lasi vēl – ”Jaunā Vienotība”: Maz ticams, ka ”KPV LV” saglabās trīs ministrus

Tāpat kā vairums koalīcijas partiju arī Levits uzskata, ka ir pamats samazināt “KPV LV” uzticēto portfeļu skaitu valdībā: “Valdības veidošanas sākumā šī viena partija bija ar trīs reizes lielāku pārstāvniecību Saeimā, nekā tā ir pašlaik. Un tādēļ ir diezgan loģisks jautājums par to, ka situācija Ministru kabinetā, ka proporcionalitāte starp koalīcijas partneriem ir jāpielīdzina, jāizlīdzina esošajai jaunajai situācijai.”

Taču, lai amatus sadalījumu pārskatītu, vispirms jāsaņem visu koalīcijas partneru piekrišana, norāda valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV): “Trīs partneri jau saredz, ka tas ir virziens un gatavi par to runāt. Un divi partneri lūdza iespēju savu partiju iekšienē konsultēties.”

Jaunās konservatīvās partija (JV) atbildi sola sniegt, kad premjeram būs konkrēts piedāvājums, kā mainīt amatus. “Šobrīd šīs bija sarunas trīs stundas, tā mēs pa apli izgājām. Un beigās mums uzdeva jautājumu, vai mēs piekristu, ja mēs piekristu kaut ko pārrunāt vēlreiz. Mēs jau esam piekrituši. Mēs jau runājam šobrīd,” teic JKP priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Savukārt “KPV LV” nav gatava atteikties no ekonomikas ministra amata, kuram izraudzījusies uzņēmēju Pēteri Šmidri. Tomēr koalīcijas partneri nav pat atsaukušies aicinājumam kandidātu uzklausīt. “Bija skaidrs, ka mūsu izvirzītais kandidāts ir noraidīts,” norāda “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Māris Možvillo.

Kategoriski iebildumi ir Nacionālajai apvienībai. Tā ir pārliecināta, ka ekonomikas ministra amatā jāpaliek Jānim Vitenbergam, kurš portfeli zaudēja, jo pameta “KPV LV” un pievienojās Nacionālajai apvienībai.

“Šobrīd mēs esam situācijā, kad koalīcijas partijas biedrs ir atbrīvots no ministra posteņa. Mēs redzam, ka “KPV LV” nāk ar bezpartejisku kandidātu, kurš nav nevienā partijā un kurš arī netaisās stāties nevienā politiskajā spēkā. Protams, tad parādās jautājumi, kā tad mēs šo koalīcijas kopējo darbu organizēsim,” saka zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Par to sarunas turpināsies pirmdien. Līdz šim visi partneri apliecinājuši gatavību turpināt darbu Kariņa valdībā.

5 komentāri