Krievijas intereses EP pārstāvošie deputāti no Latvijas sola nepieļaut mācības valsts valodā mazākumtautību skolās

9 komentāri

Eiroparlamentā no Latvijas ievēlētie deputāti Andrejs Mamikins un Miroslavs Mitrofanovs izvērsuši kampaņu ar mērķi apturēt krievu skolu reformu Latvijā.

Viņi lepojas, ka izdevies savākt vairāk nekā 100 Eiropas Parlamenta deputātu atbalstu Latvijas valdību kritizējošai rezolūcijai. Citi eiroparlamentārieši gan uzskata, ka Mamikina un Mitrofanova aktivitātes ir maznozīmīga trokšņošana, kuru nevajadzētu ņemt vērā.

Ar ironisku smaidu sejā bijušais “Saskaņas” partijas biedrs, bet tagad ar “Latvijas Krievu savienību” cieši saistītais eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins stāsta, ka Eiropas Parlamenta deputātu parakstu vākšana aicinājumam Ministru prezidentu Māri Kučinski un Saeimu pārskatīt lēmumus par krievu skolu reformu ir dāvana Latvijai.

“Mēs ar manu kolēģi Miroslavu Mitrofanovu gribam tādu simbolisku dāvanu sagādāt Latvijas Republikai tās simtgadē – savākt simt parakstu. Un sanāca vairāk,” norādījis Mamikins.

Šobrīd Mamikina un Mitrofanova aicinājumam atsaukušies ir 116 eiroparlamentārieši. Viņu vidū esot arī tādi, kuri pazīstami kā Krievijas politikas kritiķi. Uz jautājumu, kuri – prokrieviskais politiķis gan neatbild. Mamikins cer piespiest Saeimu pārskatīt likumu. Ja viņa aicinājumam nebūs reakcijas, rokas klēpī salicis Mamikins arī nesēdēšot.

“Protams, iedarbināsim visas sviras, kas šobrīd man ir kā Eiropas Parlamenta deputātam vai manam kolēģim Miroslavam Mitrofanovam. Labi parunājām ar komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru par to pašu jautājumu, par tā saucamajām krievu skolām. Un pirmā reakcija, ko es jutu, ko es redzēju, – ir vismaz problēmas apzināšana un saprašana,” min Mamikins.

Eiropas Parlamenta deputāts, partijas “Vienotība” pārstāvis Krišjānis Kariņš min, ka Mamikina neatklātie deputāti, kuri ir parakstījuši Latvijas valdību kritizējošo rezolūciju, ir komunisti, sociālisti un citi radikāļi, kuriem sastāstīta puspatiesība. Intervijā ziņu aģentūrai LETA viņš norādīja, ka Eiropas Parlamentā ir vismaz 116 muļķi.