Krievijas ekspremjers Kasjanovs Rīgā asi kritizē Putina politiku

4 komentāri

Šajās dienās Latvijā viesojas savulaik ietekmīgais Krievijas politiķis, bijušais valdības vadītājs Mihails Kasjanovs. Jau daudzus gadus viņš ir prezidenta Putina aktīvs kritiķis.

Otrdien, 6. martā, Kasjanovs piedalījās diskusijā par Krievijas prezidenta vēlēšanām. Viņš stāstīja, ka pēc divām nedēļām gaidāmais balsojums būs imitācija, un Putins pēc vēlēšanām turpinās agresīvu ārpolitiku.

Kasjanovs Krievijas valdību vadīja no 2000.-2004. gadam Putina pirmās prezidentūras laikā. Tomēr drīz pēc tam viņš pārgāja opozīcijā. Šobrīd viņš ir Krievijas “Tautas brīvās partijas” (PARNAS) politiskais līderis. Putina režīmam viņš velta skarbu kritiku.

Mihails Kasjanovs
Krievijas “Tautas brīvās partijas” (PARNAS) politiskais līderis

Pēc konstitūcijas Krievija ir normāla demokrātiska valsts, ar visām universālajām vērtībām – cilvēktiesībām, taisnīgām vēlēšanām, varas dalīšanu, brīvu presi, neatkarīgu tiesu un daudz citām lietām. Tomēr neviens no šiem konstitūcijas punktiem praksē šobrīd netiek izpildīts.

Kasjanovs uzskata, ka Putina režīmam nav ne politiskās, ne ekonomiskās nākotnes, savukārt pēc 12 dienām gaidāmās prezidenta vēlēšanas viņš dēvē par imitāciju.

“Es uzskatu, ka šī lappuse jau ir pāršķirta, mēs atkal esam saņēmuši prezidentu – Putinu, viņš pats sev drīz izrakstīs šo mandātu uz sešiem gadiem. Visticamāk, tiks paziņots, ka viņu atbalstījuši 65 vai 70%. Tādējādi Putina propaganda visai pasaulei parādīs, ka Krievija un Putins ir viens un tas pats, ka bez Putina Krievija nav iespējama un bez Krievijas nav iespējams Putins,” norāda Kasjanovs.

Tikmēr kanāla TV Doždj analītiķis un žurnālists Konstantīns fon Egerts uzsver, ka Latvijas iedzīvotājiem par Krievijas prezidenta vēlēšanām jāzina vien dažas lietas.

“Krievijas iekšējā politika neizmainīsies un tiks balstīta uz pretnostatīšanu Rietumiem – tāpēc spriedze, kas pastāv starp Krieviju un Baltiju nesamazināsies, drīzāk pat palielināsies,” min Egerts.

Šaubu, ka Putins ar pārliecinošu balsu vairākumu vēlēšanās uzvarēs, ekspertiem nav. Jautājums ir par to, vai viņš nostrādās visu sešu gadu termiņu.

Krievijas iedzīvotāji prezidentu dosies vēlēt 18. martā.
4 komentāri