Krievija “melnajā sarakstā” iekļauj Latvijas pilsoņus, kuri atbalstīja sankciju noteikšanu Magņitska lietā iesaistītajiem

0 Komentāru
Krievija “melnajā sarakstā” iekļauj Latvijas pilsoņus, kuri atbalstīja sankciju noteikšanu Magņitska lietā iesaistītajiem
AP/LETA

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien, 18. jūnijā, iesniegusi Latvijas vēstniecībai Maskavā Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijā par sankciju atbalstīšanu advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām, pavēstīja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses daļa.

Sarakstā iekļautās personas ĀM par iebraukšanas liegumu informēs personīgi, līdz ar to minēto personu sarakstu nepubliskos, skaidroja ĀM.

Šāda saraksta iesniegšana ir Krievijas Ārlietu ministrijas reakcija uz šī gada 8.februārī Saeimas pieņemto lēmumu “Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām”.

Pieņemot lēmumu, Saeima norādīja, ka Krievijas varas iestādes nav veikušas rūpīgu, neatkarīgu un objektīvu izmeklēšanu par advokāta Sergeja Magņitska aizturēšanas, spīdzināšanas un nāves apstākļiem.

ĀM skaidroja, ka ministrija nav pārsteigta par šāda saraksta iesniegšanu un uzskata, ka šāds solis nav vērsts uz divpusējo attiecību uzlabošanu.

Jau vēstīts, ka Krievija 6.jūnijā noteica iebraukšanas liegumu arī virknei Igaunijas pilsoņu.

Kā ziņots, Saeima 8.februārī nolēma izteikt aicinājumu valdībai noteikt sankcijas advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Par šo lēmumu balsoja 60 deputāti no partijām “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Reģionu apvienība, kā arī partijas “Saskaņa” parlamentārietis Boriss Cilevičs un vairāki pie frakcijām nepiederošie deputāti.

Pret balsoja septiņi “Saskaņas” deputāti, savukārt atturējās trīs deputāti – divi no “Saskaņas” un parlamentārietis Valdis Kalnozols (ZZS). Sēdei bija reģistrējušies, bet balsojumā nepiedalījās 11 deputāti – no “Saskaņas”, kā arī pie frakcijām nepiederošā Inguna Sudraba (NSL), Silvija Šimfa un Romans Miloslavskis.

0 Komentāru