Krievija Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā plāno šaut raķetes

2 komentāri
Krievija Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā plāno šaut raķetes
ITAR-TASS/LETA

Krievija atkārtoti pieteikusi plānu šaut raķetes Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā – vien 40 kilometrus no mūsu valsts krasta līnijas.

Gaisa telpa virs Baltijas jūras rezervēta uz trīs dienām – sākot no otrdienas, 17. aprīļa, līdz ceturtdienai, 19. aprīlim.

Raķešu šaušana plānota 19. aprīlī, un tā varētu notikt laika posmā no plkst. 11.00 līdz plkst. 23.00 Krievija aicinājusi Latvijas Civilās aviācijas aģentūru noteiktajā laika posmā slēgt gaisa telpu 20 kilometru augstumā.

Ārlietu ministrija jau norādījusi, ka šādas mācības uzskata par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību. Raķešu šaušanas pārbaude tika pieteikta arī aprīļa sākumā – toreiz gan nekas izšauts netika. Eksperti jau iepriekš norāda, ka tā ir daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm.

Jau vēstīts, ka Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs ir informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17. līdz 19. aprīlim ir rezervējuši gaisa telpu un 19. aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā laikā no plkst. 11.00 līdz plkst. 23.00.

TOP komentāri

 • MT
  +1 +1 0

  MT

  drošības labad pasažieru reisi jāatceļ trīsreiz lielākā zonā ,ir bēdīga pieredze
  Krievu raķetes t pasažieru lidmašīnām var būt bīstamas
 • Zerry
  0 0 0

  Zerry

  Russia just don´t have anything else to show but military power. Desperately searching for approval as "big something". Big muscles low level of intelligence - not so great combination. Ordinary Russians maybe are just ok but their politicians and country management :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl