1 komentārs
Krievija iegulda milzīgus līdzekļus, lai “uzturētu 9. maiju dzīvu”, saka DP pārstāvis
Foto: LETA

Drošības policija (DP) ir pārliecināta, ka 9.maija nozīme sabiedrībā nepazudīs, jo Krievija iegulda milzīgus līdzekļus, lai “uzturētu šo datumu dzīvu”, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē šodien norādīja DP pārstāvis Ēriks Cinkus.

Cinkus Pieprasījumu komisijas sēdē, kas šodien pēc vairāku deputātu intereses bija veltīta Krievijas vēstniecības aktivitātēm Latvijas pašvaldībās, norādīja, ka Ukrainas krīzes kontekstā Krievijai ir nepieciešamība pēc sociālas mobilizācijas. Krievijas uzstādījums ir palicis nemainīgs – 9. maija pasākumiem ir jānotiek arī tautiešu pārstāvētajās valstīs, ne tikai galvaspilsētās, bet arī reģionos, ar mērķi parādīt, ka minētās idejas gūst plašu atbalstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Galvenie spēlētāji ir vēstniecības un ģenerālkonsulāti vairākās Latvijas vietās, kā arī tautiešu organizācijas. Uzstādījums, protams, ir iepriekšējais, ka svinībām ir jānotiek 9. maijā, nevis 8. maijā. Līdz tam tiek veikti arī citi sociālās vides pasākumi – Maskavas namā atklātas izstādes, tiek dalītas piemiņas medaļas,” situāciju skaidroja Cinkus, piebilstot, ka šobrīd DP rīcībā nav informācijas, ka 9. maijā ir gaidāmas nekārtības. Viņš gan norādīja, ka tas neizslēdz atsevišķu provokāciju riskus.

“Pats galvenais notikums ir 9. maija svinības Uzvaras parkā, bet ir arī citi pasākumi,” sacīja Cinkus. Viņš norādīja, ka no 1905. gada pieminekļa līdz Uzvaras parkam ir paredzēts gājiens ar saukli Nemirstīgo pulks.

“Gājiena ideja nāk no Krievijas. Tās pamatdoma ir aicināt iedzīvotājus doties gājienā, nesot savu radinieku fotogrāfijas, uzsverot 9.maija nozīmi vēsturē,” sacīja DP pārstāvis.

Cinkus norādīja, ka Otrā pasaules kara aculiecinieku skaits samazinās, taču cilvēku skaits pie Uzvaras pieminekļa pieaug. “Mēs varam apstiprināt, ka tam ir pieaugoša tendence. 9.maijs ir daļa no Krievijas tautiešu politikas, tas ir viens no valsts galvenajiem ārpolitikas virzieniem – konsolidēt ārzemēs dzīvojošos tautiešus, veidojot informatīvo telpu. Mēs varam apgalvot, ka 9.maija nozīme sabiedrībā nepazudīs, jo Krievija iegulda milzīgus līdzekļus, lai to uzturētu dzīvu,” rezumēja DP pārstāvis.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldībā saņemti vairāki pieteikumi pasākumiem 9.maijā.

TOP komentāri

  • sprīdis
    +3 +3 0

    sprīdis

    +vēl ļeņins jauztur un viņa akmens māja. garīgi atpalikusi padarīšana, ko t man tagad darīt, stiept tēva bildi pa ielām? viš ar karā bija bet tagad klusi guļ kapu kalnā. es būtībā atceros ka tēvs bija karā, meitai pateikšu, viņa ar atcerēsies. ko vēl vajag??

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl