“KPV LV” Vitenbergu pēc viņa pievienošanās citai partijai atsauc no ekonomikas ministra amata

8 komentāri
“KPV LV” Vitenbergu pēc viņa pievienošanās citai partijai atsauc no ekonomikas ministra amata
ZANE BITERE, LETA

Partijas “KPV LV” valde trešdien, 21. aprīlī, ir nolēmusi atsaukt no ekonomikas ministra amata Jāni Vitenbergu pēc tam, kad viņš publiski paziņoja par pievienošanos citai partijai, Skaties.lv informēja politiskais spēks.

Par šo partijas lēmumu ceturtdien, 22.aprīlī, tiks informēts arī premjers Krišjānis Kariņš.

“KPV LV” (”Par Cilvēcīgu Latviju”) valdes priekšsēdētāja Ieva Krapāne

“Vitenbergs ekonomikas ministra amatā tika deleģēts no mūsu partijas, tāpēc būtu tikai godprātīgi, ja līdz ar publiskiem paziņojumiem par pievienošanos citai partijai viņš paziņotu par amata atstāšanu. Šādu lēmumu mēs nesagaidījām, tāpēc esam valdē nolēmuši atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata. Šis nebija viegls lēmums, jo līdz šim kā partija esam stāvējuši par cilvēku, kuram ticējām un kuru vienmēr atbalstījām grūtos brīžos un sarežģītu un sabiedrībai nesaprotamu lēmumu pieņemšanā. Šobrīd Vitenbergs labprātīgi ir izvēlējies iet citu ceļu un mēs esam pieņēmuši viņa lēmumu ar sapratni un cieņu.”

Krapāne piebilda, – apzinoties, ka šobrīd valstī pandēmijas apstākļos ir vajadzīga stabilitāte un rīcībspēja, “KPV LV” jau izskatījuši jaunu kandidātu iespējas, kas spēs operatīvi nodrošināt pēctecību Ekonomikas ministrijas darbā.

Koalīcijas partiju sadarbības līgums paredz, ka “KPV LV” ir trīs ministru portfeļi – iekšlietu, labklājības un ekonomikas ministra. Vienošanās 5.2.7. punkts paredz atbrīvot ministru no amata, ja sadarbības partneris, kas ieteicis šo ministru, rakstveidā paziņojis par ministra atsaukšanu, atgādina politiskais spēks.

Jau ziņots, ka ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš 13. Saeimā tika ievēlēts no politiskā spēka “KPV LV” saraksta, izlēmis mainīt partejisko piederību un kļūt par Nacionālās apvienības (NA) biedru.