“KPV LV” un Nacionālā apvienība rod kopsaucējus par latviešu valodas nostāju skolās

Pievienot komentāru

Turpinoties jaunās valdības veidošanas sarunām, ceturtdien “KPV LV” ieradās pie Nacionālās apvienības pārstāvjiem. Pēc aptuveni divu stundu ilgām sarunām aiz slēgtām durvīm abu partiju premjera amata kandidāti medijiem pavēstīja, ka atrasti kopsaucēji vairākos jautājumos.

“Mēs atradām saskares punktus, kas attiecas uz vienu valsts valodu skolās un bērnudārzos, saistībā ar izglītības reformu, kas ir mūsu programmas punkts,” atzina Aldis Gobzems (“KPV LV”).

“Man arī ir gandarījums, ka vairākos jautājumos satura ziņā iegājām diezgan dziļi, kas varētu noderēt nākošajos soļos, tātad, veidojot valdību, īpašs gandarījums par valodas nostāju skolās,” piebilda Roberts Zīle (NA).

Nacionālā apvienība, kas dienu iepriekš tikās ar Jauno Konservatīvo partiju (JKP), vēl atturas komentēt, kuru no abu partiju premjera amata kandidātiem – Bordānu vai Gobzemu – labprātāk redzētu ieņemam valdības vadītāja krēslu.

Roberts Zīle
NA premjera amata kandidāts

Mēs to šodien nediskutējām un nevērtajām to kā pašu izšķirošāko jautājumu šajā brīdī, mums daudz svarīgāks bija satura jautājums.

Pretēji iepriekš plānotajam, “KPV LV” piektdien tomēr nedosies uz atkārtotu sarunu raundu ar JKP, jo vispirms vēlas tikties ar pārējiem politiskajiem spēkiem, kas Saeimā ievēlēti, tostarp “Saskaņu”. Gobzems vēloties saprast, kuri ir potenciālie sadarbības partneri, bet kuri – konkurenti.

Aldis Gobzems
“KPV LV” premjera amata kandidāts

Visticamāk, nevis valdības veidošanas sarunās, bet konsultāciju formātā tiksimies ar “Saskaņu”, lai turētu vēlētājiem solījumu, ka ar savu programmu iepazīstināsim visas parlamentā pārstāvētās partijas.

Arī apvienība “Attīstībai/Par!” nolēmusi rīkot pati savas divpusējās sarunas ar atsevišķām parlamentā iekļuvušajām partijām. Ar šo soli politiskais spēks gan neplānojot uzņemties iniciatīvu valdības veidošanā. “Attīstībai/Par!” pašreizējo situāciju ceturtdienas vakarā pārrunā vadības sanāksmē.

Lasi vēl