“KPV LV” un “Attīstībai/Par!” lūdz kopīgu tikšanos pie Vējoņa, lai runātu par valdības veidošanu

3 komentāri
“KPV LV” un “Attīstībai/Par!” lūdz kopīgu tikšanos pie Vējoņa, lai runātu par valdības veidošanu
DĀVIS ŪLANDS, F64

Partija “KPV LV” un apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) lūdz kopīgu audienci jeb pieņemšanu pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, lai apspriestu valdības veidošanas norisi, informēja abu politisko spēku pārstāvji.

Kā aģentūrai LETA pauda “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, Vējoņa izteikumi medijos par premjera izvirzīšanas kārtību sabiedrībā var tikt pārprasti, kā arī var radīt iedzīvotājiem nepareizu priekšstatu par aktivitātes trūkumu sarunās par valdības veidošanu. Politiķis norāda, ka šāds apgalvojums ir nepamatots un tieši skar partijas “KPV LV” premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, kā arī “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidātu Arti Pabriku.

Abas partijas lūdz audienci pie Vējoņa pirmdien, 26. novembrī, lai noskaidrotu viņa redzējumu valdības veidošanas sakarā, norādīja Kaimiņš.

AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts apstiprināja, ka abām partijām bijušas konsultācijas un ļoti laba saruna, kurā nolemts kopīgi lūgt tikšanos ar Valsts prezidentu, lai pārrunātu jautājumu par to, kas tiek sagaidīts no partijām. Arī AP vēlētos izprast Valsts prezidenta nostāju attiecībā uz abu partiju izvirzītajiem premjera amata kandidātiem.

Pavļuts gan atturējās komentēt, vai arī AP uzskata, ka Valsts prezidenta izteikumi var tikt pārprasti.

Komentējot Vējoņa izteikumus, “KPV LV” politiķis un šīs partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems aģentūrai LETA norādīja, ka saskaņā ar Satversmi Valsts prezidentam, nevis partijām ir jānominē Ministru prezidenta amata kandidāts. Valsts prezidentam “ir jāsaņem drosme” un jāaicina labākais iespējamais kandidāts veidot valdību, uzsvēra politiķis.

Kamēr tas nav izdarīts, nav juridiska pamata sākt vākt atbalstu vēl neizvirzītam pretendentam, uzskata Gobzems. Politiķis norādīja, ka tāpēc pašlaik nevienam iespējamam kandidātam vēl nav nodrošināts atbalsts Saeimā. Līdz ar to nav pamata izdarīt secinājumu, ka “KPV LV” kandidātam nav nodrošināts vairākums, jo politiskais spēks vēl nav sācis darbu pie nepieciešamo balsu iegūšanas, akcentēja Gobzems. “KPV LV” arī uzskata, ka ir vienīgā partija, kas varēs savākt vairākumu savam kandidātam.

Tā viņš atbildēja arī uz Valsts prezidenta partijām veltīto kritiku. Politiķis tieši nekomentēja, vai zina, ko paredz Vējoņa plāns “B”. Arī Valsts prezidenta minētais, ka attiecīgais variants partijām varētu nepatikt “KPV LV” nebaidot.

Savukārt AP Ministru prezidenta amata kandidāts Pabriks šodien žurnālistiem norādīja, ka plašāku viedokli par valdības veidošanas procesu paudīs rīt, 24.novembrī, gaidāmajā partijas “Latvijas attīstībai” kongresā. Tāpat viņš norādīja, ka gaida tikšanos ar Valsts prezidentu, kas esot gaidāma pirmdien.

Iepriekš ziņots, ja valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas līdz pirmdienai, 26. novembrim, nebūs spējušas vienoties par vairākuma atbalstītu Ministru prezidenta amata kandidātu, tad otra iespēja tām vairs netiks dota.

Prezidents neslēpa, ka viņam ir “plāns B”, taču neatklāja, kāds tas ir, vien atzina, ka “partijām tas varētu nepatikt”. Valsts pirmā persona gan norādīja, ka minētais “plāns B” nekādā gadījumā nav saistīts ar Saeimas atlaišanu.

3 komentāri