“KPV LV” trešdien jāpieņem lēmums par ekonomikas ministru Vitenbergu

3 komentāri
“KPV LV” trešdien jāpieņem lēmums par ekonomikas ministru Vitenbergu
ROMĀNS KOKŠAROVS / F64

Ministru prezidents pieprasījis “KPV LV” Saeimas deputātiem līdz šīs dienas beigām izlemt, vai Jānis Vitenbergs var turpināt darbu savā ekonomikas ministra amatā, vēsta “900 sekundes”.

KPV LV” pārstāvju politiskās pieredzes trūkums, aizkulišu vienošanās ir aspekti, kas liek ar neziņu gaidīt trešdienas, 12.maija vakaru, kad “KPV LV” frakcijai jānobalso un skaidri jāatbild, vai Jānis Vitenbergs var turpināt darbu ekonomikas ministra amatā pēc pievienošanās “Nacionālajai apvienībai” (NA).

Kad ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs pirms trīs nedēļām paziņoja, ka pamet “KPV LV”, lai pievienotos NA, ar jezgu, ko tas radīja, valdības vadītājs aicināja tik galā abām partijām pašām.

“KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs sola, ka deputātu lēmums būs trešdien, 12.maijā, premjera noteiktajā termiņā.

“Nacionālā apvienība” atkārtoti uzsver, ka ministru nedrīkst sodīt par izvēli mainīt partiju.

Kā norāda “Jaunie konservatīvie”, ja Vitenbergs paliks amatā, būtu jāmaina koalīcijas līgums, kurā noteikts amatu sadalījums starp partijām.

Kariņš paudis, ka Vitenberga lēmums pamest “KPV LV” un iestāties NA izraisa jautājumus par to, vai koalīcijas sadarbības līgums ir vai nav spēkā, kā arī liek vaicāt – kas notiek ar varas sadali starp partijām.

Premjers lūdza “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāju Māri Možvillo līdz trešdienas, 12.maija, beigām skaidri paust frakcijas viedokli – vai frakcija grib pieprasīt Vitenberga demisiju, vai nē. “Balstoties uz šo lēmumu, mēs attiecīgi rīkosimies un skatīsimies, kā nostabilizēt valdības, koalīcijas darbību kopumā,” teica premjers.

“KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Možvillo apliecināja, ka “KPV LV” ķersies klāt Kariņa uzdevuma izpildei par frakcijas viedokļa noskaidrošanu līdz trešdienas, 12.maija, darba dienas beigām.

Kariņš minēja, ka gadījumā, ja viņš saņems aicinājumu atsaukt no amata Vitenbergu, tad, respektējot sadarbības līgumu, viņam nebūs citas izvēles.

3 komentāri