“KPV LV” norobežojas no saistības ar “Memory Water”; ministre rosinās izmaiņas sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanā

1 komentārs
“KPV LV” norobežojas no saistības ar “Memory Water”; ministre rosinās izmaiņas sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanā
OKSANA DŽADANA, F64

Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) rosinās Labklājības ministriju pārskatīt piešķiršanas noteikumus sociālā uzņēmuma statusa saņemšanai, nosakot daudz stingrākus kritērijus, portālu Skaties.lv informē partija.

Komentējot TV3 raidījumā “Nekā personīga” izskanējušo par to, ka pretēji ekspertu lemtajam “Memory Water” ieguvis sociālā uzņēmuma statusu Labklājības ministrijā, ministre norāda: “Šis gadījums pierāda, ka ir nepieciešams mainīt statusa piešķiršanas nosacījumus, lai nākotnē samazinātu riskus, ka tas tiek izmantots negodprātīgi un ne sabiedrības interesēs. Sociālais uzņēmuma likums tika radīts ar mērķi palīdzēt integrēt sabiedrībā un darba vidē personas ar invaliditāti, un tā tam arī jāpaliek.”

Kā norāda “KPV LV”, par atbilstību sociālā uzņēmuma statusam lemj ministrijas ierēdņu veidota komisija, ko vada Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece.

“Ministre nav iesaistīta šajā procesā. Sākotnējo komisijas lēmumu nepiešķirt statusu pēc “Memory Water” sūdzības saņemšanas pārskatīja valsts sekretārs, kurš vadījās pēc juridiskiem un tiesiskiem apsvērumiem. Savukārt par granta finansējuma piešķiršanu lemj “Altum finanšu institūcija “Altum””– Labklājības ministrija nepiešķir finanšu atbalstu, bet tikai piešķir sociālā uzņēmuma statusu,” skaidro partija.

Vienlaikus paziņojumā presei “KPV LV” norāda, ka partijai un tās veidojošajam kodolam un biedriem nav nekāda sakara ar uzņēmumu “Memory Water”, līdz ar to partija noraida raidījumā “Nekā personīga” izskanējušo par partijas it kā iespējamo saistību ar šo uzņēmumu, kā rezultātā tas būtu saņēmis priekšrocības sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanā.

“Uzņēmuma priekšvēlēšanu aktivitātes bija saistītas ar cilvēkiem, kas šobrīd vairs nav partijā, turklāt ceļi šķīrās pēc vēlēšanām atšķirīgo uzskatu dēļ. Līdz ar to maldīgs ir pieņēmums, ka uzņēmums jebkādā veidā ir saistīts ar partiju vai partijas cilvēkiem,” informē partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Kā iepriekš vēstīja raidījums “Nekā personīga”, finanšu institūcijā ”Altum” ir pieejami 12 miljoni Eiropas naudas, uz kuriem var pretendēt sociālie uzņēmumi. Tie nav kredīti, bet granti. Saņemtā nauda nav jāatdod. 133 000 eiro pirms pusotra gada ieguva firma ”Memory Water”. Uzņēmums slavu ieguvis ne vien ar to, ka savam ūdenim piedēvē brīnumainas, neiespējamas īpašības, bet arī ar partijas ”KPV LV” atbalstīšanu pirms Saeimas vēlēšanām, par ko izpelnījās KNAB sodu.

Uzņēmums atkal vēlas saņemt Eiropas naudu. Lai uz to pretendētu, firmai jāiegūst sociālā uzņēmuma statuss. Eksperti uzskatīja, ka ”Memory Water” statusam neatbilst, jo tikai formāli izpilda Sociālo uzņēmumu likuma prasības, un tā darbība nedod prasīto pozitīvo sociālu ietekmi. Labklājības ministrijas vadība ekspertu viedokli neņēma vērā un statusu tomēr piešķīra.

Plašāk skatieties “Nekā personīga” sižetā

1 komentārs