“KPV LV” ministrs Ģirģens: Mūs sauc dažādos ķermeņa orgānos un vērš naida runu

12 komentāri
“KPV LV” ministrs Ģirģens: Mūs sauc dažādos ķermeņa orgānos un vērš naida runu
IEVA MAKARE, LETA

Partija “KPV LV” cieš no nekritiski domājošas sabiedrības, kas pret “KPV LV” vēršot naida runu, “sauc dažādos orgānos”, izplata baumas par saistībām ar negodīgām ekonomiskajām aprindām, – partijas biedru sapulcē sacīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Viņaprāt, tas tiek darīts, lai nomelnotu partiju, jo iestājas pret grupējumu interesēm. Ministrs Ģirģens atvainojās visiem, kas iekšējo nesaskaņu dēļ vīlušies partijā, sevišķi balsotājiem Īrijā un Anglijā, kas pret “KPV LV” vērš skarbus vārdus.

Lasi vēl: Latvieši Lielbritānijā vīlušies “KPV LV” un sagaida partijas pašlikvidāciju

Labklājības ministre Ramona Petraviča uzsvēra, lai arī līdz šim atsevišķi biedri drupinājuši partiju un rosināta pat pašlikvidācija, tomēr “KPV LV” “ir nākotne”, un uzsvēra turpmāk darāmo darbu sarakstu.

“KPV LV” biedru sapulce šodien gan sākusies ar emocionāliem izvirdumiem. Nesagaidot Artusu Kaimiņu, divi biedri demonstratīvi uzrakstīja iesniegumu par partijas pamešanu. Vēl kāds cits biedrs sapulces laikā piecēlās kājās, un, sākot, ka sanāksme nav likumīga, pameta telpu.

Savukārt “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāts Ēriks Pucens sacīja TV3 Ziņām, ka tieši Kaimiņa aiziešana no partijas motivējusi jaunu biedru iestāšanos. Līdz šim Kaimiņa faktors esot atbiedējis. Kā saka Pucens, vairāku pašvaldību vadības līmeņa cilvēki esot izteikuši šonedēļ vēlmi par iestāšanos “KPV LV”, un tas palīdzēšot partijai sevi nopietni pieteikt nākošajās pašvaldību vēlēšanās.

“KPV LV” biedru sapulcei sākumā nebija kvoruma. “KPV LV” biedre, juriste, Rita Dindune sacīja, ka kvoruma trūkuma dēļ biedru sapulce bija jāizsludina citā dienā, un tā nedrīkstēja notikt šodien. Dindune akcentēja, ka šodien lemtais tagad uzskatāms par neleģitīmu, un solīja vērsties KNAB un Satversmes tiesā.

Tika izsludināts 15 minūšu pārtraukums, pēc kura noteikta biedru skaita klātbūtne nebija svarīga. Kā TV3 Ziņām sacīja vairāki biedri, tad “KPV LV” esot zaudējusi tās dibināšanas laikā iemūrētās idejas, un izveidotāja Kaimiņa zaudēšana esot kā partijas identitātes zaudēšana.

Līdz šim partijā bija pieci valdes locekļi, tagad lemts, ka demokrātisku diskusiju nepieciešamības dēļ, skaits ir jāpalielina, un šodien valdē ievēlētas deviņas personas.

Reaģējot uz sakāpināto gaisotni, pragmatiskāki biedri, kas vēlas, lai TV nebūtu atspoguļoti emocijas un pārmetumus saņem arī TV3 Ziņas.

“Cilvēkam, lai būtu partijā, jābūt veselam. Kāpēc jūs intervējat to kundzi ar vecuma demenci, kas neprot uzvesties. Vai tad jūs neredzat, ka viņai visi nav mājās? ” pārmetoši saka kāda “KPV LV” partijas biedre.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Valdes locekļu kandidātu balsojuma biļeteni bija jāmet improvizētā kastē, jo kāds bija nozadzis īsto urnu. Zādzība notikusi vietā, kurā atrodas par valsts drošību atbildīgais iekšlietu ministrs. Ar viennozīmīgu vairākumu par “KPV LV” valdes priekšsēdētāju ievēlēts Atis Zakatistovs.

12 komentāri