“KPV LV”, “Latviešu nacionālisti” un “SKG” iesniedz kandidātu sarakstus gaidāmajām Saeimas vēlēšanām

1 komentārs
“KPV LV”, “Latviešu nacionālisti” un “SKG” iesniedz kandidātu sarakstus gaidāmajām Saeimas vēlēšanām
Foto: Edijs Pālēns, LETA

Gatavojoties Saeimas vēlēšanām, partijas turpina iesniegt savus kandidātu sarakstus. Pirmdien, 6. augustā, to izdarīja arī Artusa Kaimiņa vadītā partija “KPV LV”. Šis politiskais spēks patlaban izbauda reitingu kāpumu.

Viņi galveno akcentu liek uz Rīgas vēlēšanu apgabalu, kur blakus Kaimiņam startēs arī advokāts Aldis Gobzems. Sarakstus pirmdien iesniedza vēl arī divi citi politiskie spēki, kuru izredzes uz labu startu vēlēšanās gan šķiet būtiski mazākas – partija “Latviešu nacionālisti” un partiju apvienība “SKG”.

Partiju “KPV LV” var uzskatīt par pēdējo mēnešos lielākā trokšņa radītājiem Saeimas vēlēšanu kontekstā. Kulminācija tika sasniegta pēdējā Saeimas sēdē pirms vasaras brīvdienām, kad KNAB aizdomās par nelikumīga finansējuma saņemšanu aizturēja partijas līderi Artusu Kaimiņu. Ažiotāžu ap šo notikumu uzkurināja partijas pārstāvja – advokāta Alda Gobzema – aktivitātes sociālajos tīklos. Rezultātā partija, kurai gada sākumā reitings bija zem procenta, pakāpās līdz trešajai vietai.

“Mums šobrīd iet ļoti labi, mums reitingi aug uz augšu, esmu par to pārliecināts. Es saku lielu paldies tiem vēlētājiem, kas nedzīvo Latvijā un atbalsta mūs Anglijā, Īrijā, Amerikā un Austrālijā, jebkurā Latvijas diasporas valstī. Tas gan netiek monitorēts vēlēšanu aptaujās,” norādīja Kaimiņš.

Veidojot sarakstus, “KPV LV” akcentu likusi uz lielāko – Rīgas vēlēšanu apgabalu, kam piesaistīti arī ārvalstīs balsojošie vēlētāji. Rīgā saraksta lokomotīve ir Kaimiņš, savukārt kā pēdējais startēs Gobzems. Vidzemē saraksta līdere ir uzņēmēja, partijas līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa, Kurzemē – partijas līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs, Zemgalē – Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens, bet Latgalē – ārsts Roberts Spručs.

Vieta sarakstā nav atradusies basketbolistam Kasparam Kambalam, kurš par pievienošanos partijai paziņoja “Facebook”, savukārt  mūziķim Andrim Kivičam, kurš veica līdzīgu akciju, rezervēts devītais numurs Rīgā. Jāuzsver, ka “KPV LV” ir vienīgā partija, kas reāli cīnās par iekļūšanu Saeimā un kura ir gatava veidot valdību ar “Saskaņu”.

“Sarkanās līnijas, zilās līnijas, rozā, dzeltenās līnijas, tās ir vecās politikas izdomātie trafarējumi. Dažām partijām ir izdevīgi šo dalījumu veikt, latvieši pret krieviem. Emu pārliecināts, ka ir jāpārstāj šī te dalība, mēs un viņi,” min Kaimiņš.

Bez “KPV LV” pirmdien sarakstus iesniedza vēl divas sīkpartijas. “Latviešu nacionālistu” līderis un ārsts Andris Rubīns ir pirmais Rīgā, atvaļināts pulkvedis Alfrēds Buls ir pirmais Vidzemē,  Latvijas Universitātes docents Silvestrs Rubīns ir saraksta līderis Kurzemē, inženierzinātņu doktors Kārlis Krūmiņš ir pirmais Zemgalē, bet apsardzes darbinieks Vladislavs Bautris Latgalē.

“Jūs balsosiet! Tauta balsos. Ja tautas grib dzīvot mēslos, tad nebalsos. Mūsu programma ir paredzēta tautai,” TV3 Ziņām norādīja Rubīns.

Savukārt vēlēšanu apvienībai “SKG” līderis Rīgā ir Kristīgas savienības ģenerālsekretārs Armands Agrums, Vidzemē Latvijas socialdemokrātu līderis Jānis Dinēvičs, Zemgalē uzņēmējs Valdis Šakars, Kurzemē skolas direktore Daiga Cepiniece, bet Latgalē skolotājs Arvīds Kintslers.

Jāpiebilst, ka apvienība “SKG” plašāku uzmanību sev pievērsa ar kādu rasistisku reklāmu. Pēc sašutumu viļņa sociālajos tīklos apvienības līderi gan no tās norobežojās.

1 komentārs