“KPV LV” kopsapulcē mēģina pārvarēt iekšējo krīzi; izskan atvainošanās par šķelšanos partijā

5 komentāri
“KPV LV” kopsapulcē mēģina pārvarēt iekšējo krīzi; izskan atvainošanās par šķelšanos partijā
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Partiju “KPV LV” vadīs Atis Zakatistovs un turpmāk, lai nodrošinātu demokrātiskāku diskusiju, valdē būs deviņi locekļi līdzšinējo piecu vietā.

Tā šodien lēmusi partijas biedru sapulce. Tā pagāja emocionāli sakāpinātos toņos, jo daļa partijas nav apmierināta ar Zakatistova izsludināto jauno politisko kursu un – arī attieksmi pret dibinātāju Artusu Kaimiņu. Daudzi uzstāja uz partijas likvidēšanu, bet seši biedri no partijas demonstratīvi izstājās.

Partijas “KPV LV” biedru sapulce sestdien sākotnēji nespēja savākt kvorumu, jo līdz lemtspējas 296 delegātiem pietrūka tieši simts. Risinājumu – jaunas sapulces sasaukšanu 15 minūtes vēlāk, kad kvorums vairs nav nepieciešams – atsevišķi partijas biedri sauca par blēdību.

“Šodien šī sapulce nav leģitīma, to mēs apstrīdēsim KNAB un Satversmes tiesā. Viss, ko lemj, nav leģitīms un nav spēkā,” pauda partijas biedre un juriste Rita Dindune,,

Sapulces vadītāji šos aizrādījumus ignorēja. Tika mainīti gan partijas statūti, gan ievēlēta jauna valde, gan partijas valdes priekšsēdētājs – Atis Zakatistovs. Atsevišķiem biedriem pret to ir iebildumi.

“Viss ir izjucis. Ja cilvēkiem galīgi nav kauna tā kā Zakatistovam – noniecināt partijas dibinātāju, jo es arī esmu partijas dibinātāja, es viņam nu pat pateicu – vajadzēja ciest kā zobu sāpes, ja kaut kas nepatika, bet ne jau iesēsties viņa krēslā. Nekas te vairs nevar notikt, tādas lietas nepiedod,” sacīja ”KPV LV” biedre Anita Ronis.

Lai arī partijas seja Artuss Kaimiņš šonedēļ uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no partijas, atsevišķi biedri bija vēlējušies viņu tomēr ieraudzīt šīs dienas sapulcē un atrunāt no aiziešanas.

“Viņš ir dibinātājs un viņam ir jāvada partija. Ja viņa nav un viņš ir izslēgts no frakcijas, es kaut kā jūtos aizskarts. Es esmu viņa sekotājs,” saka ”KPV LV” biedrs Aleksejs.

“Mēs sekojām viņam. Ja viņš aiziet, mēs arī taisāmies aiziet. Mēs sekojam viņa idejām,” pauž ”KPV LV” biedrs Artūrs.

Drīz pēc tam šie kungi sapulces laikā uzrakstīja iesniegumu par izstāšanos no partijas. Viņi nu jau ir 15., kas šīs nedēļas laikā aizgājuši no partijas. “KPV LV” Saeimas frakcijas vēršanos pret Kaimiņu kritizēja arī citi ierindas biedri.

“Izslēdza no frakcijas. Nu, kāpēc izslēgt no frakcijas, ja sapinās par Rīgas domes vēlēšanām. Nu, tas ir vājprāts. Es redzu, ka esmu atbraucis pie sasitas siles,” norāda ”KPV LV” biedrs Ivars Jansons.

Savukārt Saeimas frakcijai cits viedoklis – daļai Kaimiņš tieši nav paticis, un pēc Kaimiņa šīs nedēļas paziņojuma, ka pats izstāsies no “KPV LV”, tagad pievienoties partijai vēloties vairāki pašvaldību vadītāji. Tas palīdzēšot īstenot mērķi iegūt lielāku varu Latvijā.

“Man patiešām stāv daudzi iesniegumi no cilvēkiem, kas grib pievienoties partijai, kas grib startēt kopā uz novada domes vēlēšanām,” apgalvo ”KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Laiks beigt graut partiju, – uzrunā sacīja “KPV LV” jaunais vadītājs. Notiekošo viņš nosauca par pašattīrīšanos, dodot iespēju partijai “restartēties”. Kaimiņa ”demokrātiskais revolucionārisms” esot vēsture, tagad “KPV LV” būšot centriski progresīva, fiskāli konservatīva partija.

“Tagad mēs esam apskatījušies un vēsi sapratuši, ka Latvijā revolucionāras pārmaiņas nav iespējamas. Šis partijas pagrieziens partijas attīstībā no revolucionārā uz pragmatisko pārmaiņas ir iespējamas, bet pie tām ir rūpīgi jāstrādā. Tās pārmaiņas ir iespējamas caur reformām, līdz ar to esot fiskāli konservatīvs spēks,” saka Zakatistovs.

Kursa maiņa neapmierināja pat zināmākos ierindas biedrus, uzskatot – tas būtu jālemj kongresā vai arī drīzāk – ir pienācis laiks likvidēt “KPV LV”. Lai palikušie veido citu partiju.

“Es saņemu daudz zvanu, ka ir jāveic pašlikvidācija. Lai vāc jaunus biedrus, lai vāc ziedojumus. Jaunai partijai aizslēpties aiz “KPV LV” lielā širmja un uz tās popularitātes viļņa saņemt valsts naudu, nodokļu maksātāju naudu, tas ir mazākais nekorekti un nepareizi,” uzskata ”KPV LV” biedrs Romāns Justs.

“KPV LV” pašlikvidāciju neviens publiski nerosināja iekļaut dienas kārtībā. Lai nomierinātu sakarsušos kritiķus, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vairākkārt atvainojās “KPV LV” atbalstītājiem par notiekošajām nesaskaņām un šķelšanos: “Atvainoties tiem cilvēkiem, kuri varbūt ir zaudējuši uzticību, sevišķi tiem biedriem Īrijā un Anglijā, kuriem šķiet, ka varēja būt citādāk.”

Ministrs arī noraidīja pārmetumus, ka KPV LV politiķi esot pakļauti ekonomiskajiem grupējumiem: “Tu esi zaglis, tu esi “šleserists”, tu esi Indriksona pārstāvis, tu esi Rāvja cilvēks, tu esi Abdulmoslivova pārtāvis. Es viņu dzīvē neesmu redzējis. Bet tiek uzturēts tāds mīts. Mēs visi tiekam saukti dažādos anatomiskos orgānos, viņi zina, ar ko katrs ir gulējis.”

“KPV LV” biedru sapulces viens no amizantākajiem atgadījumiem – valdes locekļu kandidātu balsojuma biļeteni bija jāmet tukšā papīra kastē ar caurumu, jo kāds bija nozadzis īsto urnu. Zādzība notikusi vietā, kurā atrodas par valsts drošību atbildīgais iekšlietu ministrs.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

5 komentāri