“KPV LV” grāmatvede un partijas valdes locekle Liepiņa izsauktas liecināt uz KNAB

12 komentāri
“KPV LV” grāmatvede un partijas valdes locekle Liepiņa izsauktas liecināt uz KNAB
LETA

Uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) kā liecinieces izsauktas partijas “KPV LV” grāmatvede, kā arī partijas valdes locekle Linda Liepiņa, preses konferencē pavēstīja partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Pēc Gobzema rīcībā esošās informācija, partijas grāmatvede jau bijusi sniegt liecību KNAB. Savukārt Liepiņa norādīja, ka saņēmusi uzaicinājumu ierasties KNAB.

Viņš uzsvēra, ka partija nav saņēmusi nelikumīgus līdzekļus no uzņēmēja Viestura Tamuža. Gobzems skaidroja, ka “KPV LV” birojā nav notikusi kratīšana un viņš pats nav aicināts uz KNAB sniegt liecības.

Gobzems piebilda, ka apmēram pirms gada viņš kopā ar Kaimiņu un partijas līdzpriekšsēdētāju Ati Zakatistovu bijuši KNAB birojā saistībā ar medijos publicēto video, kurā Kaimiņš, Zakatistovs un Tamužs apspriež partijas finansēšanu, taču KNAB izmeklētājs toreiz esot norādījis, ka lietā neesot pārliecinoši pierādījumi un lieta tikšot izbeigta.

Jau vēstīts, ka Saeima trešdien, 20. jūnijā, piekrita aizturēt deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV) un veikt pie viņa kratīšanu. Par to nobalsoja Saeimas vairākums.

“Aizturot Kaimiņu, mums tiek pateikts – “turiet muti!”. Ja neapklusīsiet, jūs apklusinās. […]. Kaimiņa lielākais advokāts būs Latvijas tauta. Tas ir apzināts solis, lai Kaimiņš nevar piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās. Kāpēc tad tā aizturēšana nenotika toreiz?” Tā notikušo komentēja Gobzems.

Kā intervijā TV3 Ziņām norādījis Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S), notikusī Kaimiņa (KPV LV) aizturēšana ir saistīta ar raidījuma “Suņu būda” finansēšanu.  Tikmēr aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka lieta pret Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV) ir saistīta ar iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu.

2017. gada 5. jūnijā sāktā kriminālprocesa materiālos ir ziņas par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kā rezultātā politiskā partija ”KPV LV” saņēma nelikumīgu finansējumu, tajā skaitā par Kaimiņa iespējamu noziedzīgu rīcību, pieprasot citai personai pieņemt darbā viņā kontrolētajā uzņēmumā fiktīvus darbiniekus un saņemot no viņiem atpakaļ skaidrā naudā minētām personām kā darba algu un citus maksājumus pārskaitītās summas, liecina parlamentam sniegtā informācija par šo lietu. Tādā veidā esot iegūti finanšu līdzekļi, kurus, iespējams, izmantoja politiskās partijas ”KPV LV” finansēšanai, kā arī Kaimiņa personiskām vajadzībām.

“Partijai nav nelikumīgu ziedojumu. Ja kādam ir aizdomas, ka mums ir nereģistrēti ienākumi, parādiet, kur viņi ir,” preses konferencē pauda Gobzems.
12 komentāri