KPV LV frakcijas sēdes par katru jautājumu tagad notiek divreiz

3 komentāri

“Pliķis sejā,” tā divu ”KPV LV” frakcijas deputātu parakstu zem demisijas pieprasījuma Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai dēvē partijas līderis Artuss Kaimiņš. Tomēr viņa mēģinājumi disciplinēt tā dēvēto iekšējo opozīciju nav bijuši sekmīgi, tā vietā tagad nākas organizēt divas dažādas frakcijas sēdes.

Pirmais zem 11 deputātu iesniegtā demisijas pieprasījuma Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam parakstījies no “KPV LV” izslēgtais Aldis Gobzems. Pieprasījums tapis, jo valdība, pēc iesniedzēju domām, nav pildījusi Saeimas uzdevumu un atcēlusi asi kritizēto un dārgo elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Demisijas pieprasījumu parakstījuši arī vairāki “Saskaņas” deputāti, pie frakcijām nepiederošā Jūlija Stepaņenko, zaļzemnieks Uldis Augulis un “KPV LV” iekšējās opozicionāres – Linda Liepiņa un Karina Sprūde.

Par pēdējiem diviem parakstiem partijas līderis uzzinājis no masu medijiem.

“Es uzskatu, – tas ir pliķis visai frakcijai, pliķis saviem ministriem, jo viņi joprojām atrodas frakcijā, man liekas, ka šādas lietas ir jārisina ātri un bez sāpēm. Ir jāpieņem lēmums šiem te pašiem 11 cilvēkiem, kā tālāk šī te sadarbība notiks, jo – tā kā sanāk siļķe šokolādē šobrīd,” situāciju komentē Kaimiņš.

Kaimiņa mēģinājumi disciplinēt par iekšējo opozīciju dēvētos četrus deputātus, grozot frakcijas nolikumu, beigušies bez panākumiem. Tā vietā tiek organizētas divas frakcijas sēdes – viena 11 deputātiem, kuri atbalsta Kariņa valdību, otra, lai noskaidrotu opozicionāru viedokli par parlamenta darba kārtības jautājumiem.

Paši pamest frakciju iekšējie opozicionāri nav gatavi. Turklāt par šādu risinājumu vienprātības nav arī pārējā “KPV LV” frakcijā.

“Nav jēgas tagad skriet ar galvu sienā, vienkārši – jāpagaida. Kaimiņa kungs nav visa “KPV LV” frakcija, es domāju, tur pietiekami daudz biedru, kas ar Kaimiņa darbībām ir nepamierināti vēl joprojām,” attrauc Liepiņa.

Par demisijas pieprasījumu Saeima balsos nākamnedēļ. Kariņa pozīcija ir stabila, taču balsojums varētu nest lielāku skaidrību par turpmāko “KPV LV” frakcijas darbu.
3 komentāri