“KPV LV” frakcijā turpinās šķelšanās procesi; partija varētu zaudēt vēl četrus deputātus

5 komentāri
“KPV LV” frakcijā turpinās šķelšanās procesi; partija varētu zaudēt vēl četrus deputātus
EDIJS PĀLENS, LETA

Pēc TV3 ziņu rīcībā esošās informācijas, šobrīd top jauns partijas “KPV LV” frakcijas nolikums, kas liks visiem deputātiem atbalstīt valdību stratēģiskos jautājumos. Taču ne visi deputāti ir gatavi to parakstīt, jo, kā zināms, “KPV LV” frakcija daļēji atrodas opozīcijā.

Ideja par jaunu nolikumu jeb noteikumiem, kas jāievēro “KPV LV” frakcijas deputātiem, pieder partijas līdzpriekšsēdētājam Artusam Kaimiņam. Nolikums paredz lielāku disciplīnu jautājumos, kas skar atbalstu valdībai svarīgos jautājumos, piemēram, pieprasot atbalstīt valsts budžetu. Tas liks frakcijā saskaņot visus likumprojektus, zem kuriem ir kaut viens frakcijas deputāta paraksts.

Šobrīd šajā ziņā esot lielas problēmas, jo četri frakcijas deputāti, kuri neatbalstīja Krišjāņa Kariņa (JV) valdību, regulāri atbalstot opozīcijas priekšlikumus, par to neinformējot kolēģus.

“Šobrīd tiešām top jauna “KPV LV” frakcijas nolikuma redakcija, un mēs, 11 frakcijas deputāti, ļoti vēlamies, lai mums būtu skaidrība, ar ko un kā mēs tālāk strādājam. Ja mūsu deputāti vēlas balsot un ir kopā ar ZZS vai “Saskaņu”, tad viņiem ir jāizdara sava izvēle. Šis nolikums arī ir patiesības mirklis, kurā tas tiks pieņemts. Tā saucas frakcijas disciplīna!” akcentēja “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

TV3 Ziņām neoficiāli zināms, ka jauno nolikumu, kuru plānots pieņemt nākamnedēļ, neparakstīs četri deputāti – Karina Sprūde, Iveta Benhena-Bēkena, Didzis Šmits un Linda Liepiņa.

“Es netaisos parakstīt jaunu nolikumu. Es darbojos pēc nolikuma, ko esmu parakstījusi. Tas ir kā komercdarbībā ar līgumu – ja kāds vēlas ieviest korekcijas, man ir tiesības tam piekrist vai nepiekrist,” atzina Liepiņa.

Lai arī Kaimiņš to neapstiprina, visticamāk, nolikuma neparakstīšana nozīmēs, ka četrotne tiks izslēgta no frakcijas. Liepiņa uzsvēra, ka viņu tas nesatraucot.

Jāatgādina, ka pirms kāda laika no frakcijas jau tika izslēgts “KPV LV” bijušais premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

5 komentāri