“KPV LV” deputāts Didzis Šmits ierauts starptautiskā skandālā, ziņo norvēģu prese

29 komentāri
“KPV LV” deputāts Didzis Šmits ierauts starptautiskā skandālā, ziņo norvēģu prese
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Viens no lielākajiem un ietekmīgākajiem Norvēģijas laikrakstiem “Dagbladet” publicējis apjomīgu pētījumu par krabju zvejas uzņēmumiem, kas briesmīgos apstākļos faktiski paverdzina zvejniekus no Ukrainas.

No kuģa, kas ir zem Latvijas karoga, mīklainos apstākļos jūrā iekritis un, visticamāk, miris ukraiņu jūrnieks, kura atraitne pieprasa paskaidrojumus no firmas SIA “Baltjūra – Serviss”, kuras sabiedrisko attiecību pārstāvis ir “KPV LV” politiķis, jaunievēlētais deputāts Didzis Šmits. Šmits ar zvejnieka atraitni nekomunicē un atsakās sniegt jebkādus komentārus arī presei.

Žurnālisti ziņo par daudzajiem pārkāpumiem zvejas uzņēmumos, kas pieder ārkārtīgi sazarotam “biznesmeņu” tīklam. Nezināmas izcelsmes nauda, kas nāk no Krievijas uzņēmējiem, tiek ieguldīta sniega krabju zvejniecības uzņēmumos, kuru tīkls ir ārkārtīgi sazarots. Iesaistīti arī Latvijas uzņēmumi, kas faktiski nodarbina tikai trešo valstu pilsoņus – apkalpē ir tikai ārvalstnieki.

Shēmās izmantoti ofšori no Seišelu salām un Panamas, Vladivostokas un Honkongas, kas sameklē jaunus un naivus puišus, galvenokārt Krievijā un Ukrainā. Viņiem solīts milzu nauda, taču realitātē darba vide ir briesmīga: dzeramais ūdens sāļš, pārtika veca, un uz kuģiem regulāri notiek bīstami negadījumi.

33 gadus vecais ukrainis Dmitrijs Kravčenko no kuģa “Kalmar”, kas pieder firmai SIA “Baltjūra Serviss”, mīklainos apstākļos 4.septembrī iekrita ūdenī – Vidusjūrā, ceļā uz Āfriku.

Kapteinis paudis pārliecību, ka puisis ir miris – izdzīvot atklātā jūrā neesot iespējams. Par viņa nāvi izmeklēšanu uzsākusi Latvijas Valsts policija. Kravčenko atraitne, kura tagad viena audzina mazu bērnu, izmisīgi mēģinājusi sazināties ar firmu SIA “Baltjūra Serviss”, taču nekādu atbildi neesot saņēmusi.

“Baljūra Serviss” vadītājs ir lietuvietis Aleksandrs Ramanauskas.  “Es neatbildēšu uz jautājumiem. Man ir padomnieks Rīgā. Jūs to ļoti labi zināt,” norvēģu žurnālistiem uzsvēra Ramanauskas, aicinot visus jautājumus uzdot Didzim Šmitam, kas esot firmas sabiedrisko attiecību pārstāvis. Šmits atsakās atbildēt uz jautājumiem pēc būtības, uzsverot, ka, viņaprāt, norvēģu žurnālisti izplata melus un sagrozītu informāciju.

Šmits ievēlēts Saeimā no partijas “KPV LV” un kuluāros tiek minēts kā iespējamais ekonomikas vai finanšu ministra kandidāts.

TOP komentāri

 • Gunta Brikmane

  Gunta Brikmane

  Cik viss vienkārši... Bija jālien deputātos, jo vajadzīga imunitāte. Baltie un pūkainie...
 • Maris Andersons
 • Gita

  Gita

  Jau laba slava velkas vai skrien pa prieksu pasam...un cik labs vins bus tautas kalps.ja vienaldziga atraitnes sape...strunts pa bitem.kad tik medus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl