“KPV LV” atbalstītāji plāno protesta akciju pret valdības apstiprināšanu

18 komentāri

Dumpojas ne tikai “KPV LV” deputāti, bet arī atbalstītāji. Viņi Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdības apstiprināšanas dienā grasās rīkot protesta akciju.

Organizatori kā protestētāju atpazīšanās zīmi grasās izmantot dzeltenās vestes vai atstarotājus, iedvesmojoties no vardarbīgajiem protestiem Francijā, tomēr sola, ka līdz vardarbībai Latvija nenonāks.

Protesta akcija pie Saeimas pieteikta 22. janvārī, kad bija iecerēts balsot par Krišjāņa Kariņa valdības apstiprināšanu. Tajā sanākušie grib protestēt pret faktu, ka valdībā amatus ieņems Saeimā neievēlēti un pat vēlēšanās nepiedalījušies cilvēki. Par atpazīšanās zīmi viņi grasās izmantot dzeltenās vestes vai atstarotājus līdzīgi kā protestētāji Francijā.

“Pirmkārt, jau tas ir, lai mēs viens otru pazītu, ka mēs esam atnākuši izteikt savu viedokli, lai mūs redz un saredz. Tā veste jau vienkārši tā kā simbols pēdējā laikā. Mēs gaidām dažādus cilvēkus, bet bez visādām tur vardarbībām un tā,” norāda protesta akcijas organizators Juris Marčenko.

Organizatori uzstāj, ka akcijai neesot slēptu rīkotāju vai finansējuma, bet neslēpj savas simpātijas pret partiju “KPV LV”, jo īpaši tās politiķi Aldi Gobzemu, kurš arī paziņojis, ka par Kariņa valdību nebalsošot.

Pati partija “KPV LV” tikmēr turpina dalību Kariņa vadītajās partiju sarunās par koalīcijas izveidi un oficiāli norobežojas no protesta akcijas. Partija uzsver, ka ne tās valde, ne frakcija nav iesaistīta pasākuma rīkošanā, bet vienlaikus to arī nenosoda, jo cilvēkiem esot tiesības brīvi paust savu viedokli. Jāpiebilst gan, ka partijas līderu Gobzema un Artusa Kaimiņa personiskie viedokļi šajā gadījumā radikāli atšķiras.

“Ņemot vērā, ka šajā pasākumā tiek pausts atbalsts arī man, ir pilnīgi skaidrs, ka es došos pie cilvēkiem un atbalstīšu cilvēkus, jo Kariņa, Āboltiņas “Vienotības” valdība, manā ieskatā, ir vardarbība pret Latvijas tautas gribu,” norāda Gobzems.

Savukārt Kaimiņš pauž: “Personīgajā vārdā es absolūti neatbalstu šādu te destruktīvu rīcību. Savus viedokļus, ja var iziet un paust, to vajag darīt un tas ir apsveicami, ja to dara. Bet tas ir traki, ja ar cilvēku prātiem tiek manipulēts, un tas nav pareizi.”

Jāpiebilst, ka dzeltenas vestes tika dalītas arī pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā Tatjanas Ždanokas vadītās Latvijas Krievu Savienības protesta akcijā. Gaidāmās protesta akcijas rīkotāji no tās gan norobežojas. Tikmēr Latvijas Universitātes profesors, sociālpsihologs Ivars Austers atzīst, ka, visticamāk, protestu rīkotāji cer atkārtot Francijas protestu panākumus, bet nedomā, ka dzelteno vestu izmantošana nozīmētu plānus ķerties pie vardarbības. Vismaz ne apzinātā līmenī.

“Katrs var no notikumu virknes paņemt to, kas viņam vai viņai šķiet daudz piemērotāks, simpātiskāks. Kustība, no tautas dzīlēm nākusi, internetā organizēta – nu tā daļa vien jau var šķist simpātiska. Viņi droši vien domā, – līdz likumpārkāpumiem mēs neaiziesim, mēs varam paņemt to pozitīvo pieredzi,” norāda Austers.

Spriežot pēc lapā publicētās informācijas, organizatori gaida, ka uz akciju ieradīsies 200 cilvēku.

18 komentāri