1 komentārs

Kopā mūsu balsis ir skaļākas, tā teica Igaunijas tieslietu ministrs, šodien Rīgā parakstot vienošanos ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem. Vienošanās paredz, ka Baltijas valstis turpmāk ar prasību atmaksāt padomju okupācijas radītos zaudējumus pie Krievijas vērsīsies vienoti.

Trīs Baltijas valstu augstākās raudzes juristi un vēsturnieki šodien vēroja vēsturisku brīdi. Visu trīs Baltijas valstu tieslietu ministri parakstīja kopīgu deklarāciju, ka turpmāk Baltijas valstis būs vienotas, prasot Krievijai atlīdzināt padomju okupācijas nodarītos zaudējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Urmass Reinsalu, Igaunijas tieslietu ministrs:

Mūsu juristi tagad kopīgi sāks meklēt ceļus, kā ar starptautiskās tiesvedības mehānismiem šo naudu varētu piedzīt no Krievijas Federācijas. Tas ir jādara kopīgi, jo tā mūsu balsis būs skaļākas un ir lielāka iespēja, ka starptautiskā sabiedrība ieklausīsies.

Tāpat Igaunijas tieslietu ministrs atzina, ka atšķirībā no Lietuvas un Latvijas viņa valsts līdz šim nav mēģinājusi izrēķināt, cik lielus zaudējumus tai radīja PSRS. Tomēr tas netraucējot pievienoties pārējo Baltijas valstu nostājai, ka zaudējumi ir jāatlīdzina.

Jāatgādina, ka Latvijā okupācijas seku aprēķināšanas komisija sāka strādāt jau 2005. gadā. 2009. gadā tā nāca klajā ar aptuveno aprēķinu – PSRS okupācijas zaudējumi Latvijā sasniedz vismaz 300 miljardus eiro. Tomēr ekonomiskās krīzes dēļ komisijas darbs uz laiku apsīka. Darbu pie precīzākiem aprēķiniem komisija atsākusi visai nesen, tādēļ pagaidām nevar pateikt, kad tiks nosaukts galīgais skaitlis.

Padomju Savienības tiesiskā mantiniece – Krievijas Federācija – gan līdz šim nav izrādījusi ne mazāko vēlmi kompensēt Baltijas valstīm zaudējumus. Tādēļ šobrīd eksperti sliecas domāt, ka prātīgāk būtu šo summu mēģināt piedzīt starptautiskās tiesas ceļā, nevis izmantojot tikai diplomātiskus līdzekļus.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Hūgo Vācietis
    +1 +1 0

    Hūgo Vācietis

    un Putinam uzdāvināsim nosprāguša ēzeļa pakaļu ar visiem sūdiem > komplektam !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl