Konflikts koalīcijā – par ekonomikas ministra amatu vienoties neizdodas

1 komentārs

“Nacionālajai apvienībai” un “KPV LV” pagaidām nav izdevies vienoties, vai Jānis Vitenbergs saglabās ekonomikas ministra amatu jeb ne, jo abu partiju pirmās sarunas noslēgušās bez rezultāta, vēsta TV3 Ziņas.

Pēc tam, kad publiski kļuva zināms, ka ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs nolēmis pamest “KPV LV” un pievienoties “Nacionālajai apvienībai”, premjers 22. aprīlī uz sarunām aicināja “KPV LV”, bet šodien, 23. aprīlī, “Nacionālo apvienību”. Visi esot vienisprātis, ka ir svarīgi ir saglabāt valdības stabilitāti.

“KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Māris Možvillo

“Mēs, abas puses, saprotam, ka mūsu mērķis nav gāzt valdību vai kā citādāk ietekmēt šo valdības stabilitāti. Taču ir jāsaprot arī visas tās darbības, kas notiek, kontekstā ar koalīcijas līgumu.”

“KPV LV” valde vēlas panākt ministra nomaiņu, kam gan iebilst vismaz puse šīs partijas Saeimas deputātu. Un arī “Nacionālā apvienība” ir pārliecināta, ka ekonomikas ministra nomaiņa pandēmijas izraisītās krīzes apstākļos par labu nenāks.

“Ministra izšķiršanās ir jārespektē, un ar šīm problēmām ir jātiek galā,” šādu pārliecību pauda “Nacionālās apvienības” priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

23. aprīlī notika arī “Nacionālās apvienības” un “KPV LV” divpusējās sarunas, bet tās beidzās bez rezultāta.

“Nekādi noslēdzoši lēmumi par kaut kādām konkrētām darbībām, par kaut kādiem amatiem, pieņemti netika,” viņš apliecina.

Kāds varētu būt konflikta atrisinājums, neviens no abu partiju līderiem 23. aprīlī vēl neņēmās spriest.

“Kaut ko prognozēt ir ļoti grūti, bet es joprojām esmu piesardzīgs optimists un ceru uz visu pušu veselo saprātu un izpratni, ka stabilitāte šobrīd ir ļoti nozīmīga, lai no šā grūtā laika valsts spētu pēc iespējas sākt atkal ātrāk augšupeju,” pauda “Nacionālās apvienības” priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Sagaidāms, ka nākamnedēļ turpināsies politiskās konsultācijas, kurās būtu jātiek skaidrībā par nozīmīgo amatu.

Lasi vēl:

1 komentārs