Konflikti koalīcijā: ieilgusi jaunā ekonomikas ministra apstiprināšana

3 komentāri

Dīkstāves pabalstam drīkstēs pieteikties arī pašnodarbinātie, autoratlīdzību saņēmēji un mikrouzņēmumu darbinieki. Tā vienojusies koalīcija, un rīt par to plāno lemt valdība. Tiesa gan, laikā, kad nākas lemt par to, kā palīdzēt iedzīvotājiem un tautsaimniecībai, koalīcijas partiju domstarpību dēļ valdībā joprojām nav ekonomikas ministra.

Līdzšinējais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) bija spiests atkāpties, jo viņam anulēja pielaidi valsts noslēpumam. “KPV LV” par Nemiro pēcteci jau pirms divām nedēļām izraudzījās Saeimas deputātu Jāni Vitenbergu, taču viņš joprojām nav apstiprināts amatā, jo iebildumi ir Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kas arī izvirzījusi vairākus nosacījumus. “Noteikti mēs esam ieinteresēti, lai tiktu atrasts optimāls un valstij no drošības viedokļa absolūti labākais risinājums,” sacīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Partijai “KPV LV” gan šāda attieksme ir nepieņemama. “Mēs vēlamies paturēt, lai neparādās sabiedrībā sajūta, ka krīzes laikā ķīlnieka situācijā tiek nolikta mūsu partija, visa valdība un, beigu beigās, arī sabiedrība,” norāda “KPV LV” priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Arī pārējie koalīcijas partneri aicina domstarpības atrisināt, jo krīzes laikā valsts nevar atļauties palikt bez ekonomikas ministra.

“Būsim iecietīgi, spersim solīti viens otram pretī. Šobrīd ekonomikas ministrs – tā ir viena no atslēgas pozīcijām, kas nepieciešama, lai mēs kā valsts kopā, visi kā komanda no šī visa veiksmīgi tiktu ārā,” uzskata Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars (NA).

Tikmēr premjers uzskata, ka koalīcijai jāspēj vienoties līdz ceturtdienai, kad plānota Saeimas sēde, kurā varētu notikt Vitenberga uzticības balsojums.

“Šīs sarunas šobrīd turpinās. Tās ir izaicinājums kā jebkura politiskā diskusija. Bet es esmu pārliecināts, ja mēs turpināsim kā līdz šim ieklausīties viens otrā, respektēt viens otru, kā līdz šim mēs esam varējuši darīt, tad mēs varētu visi vienoties un kopīgiem spēkiem virzīt uz apstiprināšanu jaunu ekonomikas ministru,” uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tikmēr ekonomikas ministra pienākumus turpina pildīt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Un šobrīd vēl nav skaidrs, cik ilgi viņam būs “jāsēž uz diviem krēsliem”.

3 komentāri