1 komentārs

Kā efektīvāk pārbaudīt valsts amatpersonu deklarācijas? Atbildes uz šo jautājumu Saeimā centās atrast tā sauktās Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāti. Tiesa gan, konkrēti priekšlikumi izpalika. Deputāti tik vien kā secināja – problēma, ka nevienai iestādei nav pienākums pārliecināties par deklarāciju patiesumu, ir ar krietni garāku bārdu nekā Ziemassvētku vecītim.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijā no sešiem deputātiem palikuši četri. Lai gan tā tika izveidota tieši pēc opozīcijas iniciatīvas, neapmierināti kā komisiju vada koalīcijas partijas Vienotība pārstāvis Veiko Spolītis, to pametuši visi opozicionāri, izņemot Ringoldu Balodi. Arī viņš vēlējās izstāties, taču turpina strādāt pret savu gribu, jo Saeimas vairākums liedza viņam komisiju pamest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīsdienas darba kārtībā valsts amatpersonu deklarāciju pārbaudes. Tematu aktualizējis Valsts kontroles atzinums, ka deklarāciju patiesumu joprojām neviens nepārbauda.

Ne Valsts ieņēmumu dienests, ne Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nepārbauda, vai deklarācijās sniegtās ziņas ir patiesas, jo to nenosaka neviens likums. Bet jautājums, kāpēc to nav izdevies atrisināt jau vairāk nekā desmit gadu, palika bez atbildes.

Konkrēti priekšlikumi, kā problēmu risināt, neizskanēja. Komisija tos uzdeva sagatavot divu nedēļu laikā. Tikmēr deputāti vien atzina, ka situācija nav normāla un secināja, ka problēma ir mūžsena. Sēde noslēdzās, izgaismojot, ka komisijas deputāti joprojām turpina savstarpēji konfliktēt. Ringoldam Balodim bija iebildumu, kā sēdes tiek protokolētas.

Palikuši katrs pie sava, deputāti šķīrās līdz nākamajai nedēļai, kad sasaukta nākamā sēde.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Cirkam cirka liktenis-slēgt ciet un aktieriem braukāt pa viesizrādēm ar gabaldarba honorāriem.Tas vairs nav smieklīgi, ka par haltūrām deputātu izpildījumā maksājam algas ar četrciparu skaitļiem.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl