1 komentārs

Kā efektīvāk pārbaudīt valsts amatpersonu deklarācijas? Atbildes uz šo jautājumu Saeimā centās atrast tā sauktās Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāti. Tiesa gan, konkrēti priekšlikumi izpalika. Deputāti tik vien kā secināja – problēma, ka nevienai iestādei nav pienākums pārliecināties par deklarāciju patiesumu, ir ar krietni garāku bārdu nekā Ziemassvētku vecītim.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijā no sešiem deputātiem palikuši četri. Lai gan tā tika izveidota tieši pēc opozīcijas iniciatīvas, neapmierināti kā komisiju vada koalīcijas partijas Vienotība pārstāvis Veiko Spolītis, to pametuši visi opozicionāri, izņemot Ringoldu Balodi. Arī viņš vēlējās izstāties, taču turpina strādāt pret savu gribu, jo Saeimas vairākums liedza viņam komisiju pamest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīsdienas darba kārtībā valsts amatpersonu deklarāciju pārbaudes. Tematu aktualizējis Valsts kontroles atzinums, ka deklarāciju patiesumu joprojām neviens nepārbauda.

Ne Valsts ieņēmumu dienests, ne Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nepārbauda, vai deklarācijās sniegtās ziņas ir patiesas, jo to nenosaka neviens likums. Bet jautājums, kāpēc to nav izdevies atrisināt jau vairāk nekā desmit gadu, palika bez atbildes.

Konkrēti priekšlikumi, kā problēmu risināt, neizskanēja. Komisija tos uzdeva sagatavot divu nedēļu laikā. Tikmēr deputāti vien atzina, ka situācija nav normāla un secināja, ka problēma ir mūžsena. Sēde noslēdzās, izgaismojot, ka komisijas deputāti joprojām turpina savstarpēji konfliktēt. Ringoldam Balodim bija iebildumu, kā sēdes tiek protokolētas.

Palikuši katrs pie sava, deputāti šķīrās līdz nākamajai nedēļai, kad sasaukta nākamā sēde.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Cirkam cirka liktenis-slēgt ciet un aktieriem braukāt pa viesizrādēm ar gabaldarba honorāriem.Tas vairs nav smieklīgi, ka par haltūrām deputātu izpildījumā maksājam algas ar četrciparu skaitļiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl