Koalīcijas partijas cer uz Vienotības “izveseļošanos”

0 Komentāru
Koalīcijas partijas cer uz Vienotības “izveseļošanos”
Latvijas valsts karogi un "Vienotības" logo partijas "Jaunais laiks" ārkārtas kopsapulcē, kurā pieņems lēmumu par reorganizāciju partijas "Vienotība" izveidei. (Evija Trifanova / LETA)

Spītējot “Vienotības” aizvien izteiktākai sadrumstalotībai, visi partijas Saeimas frakcijas deputāti nākamā gada budžetu sola atbalstīt, un tādējādi valdības stabilitāti neapdraudēt. Vienlaikus, pārējās abas koalīcijas partijas – ZZS un “Nacionālā apvienība” mudinājušas “Vienotību” savākties, lai varētu kopā turpināt strādāt gan līdz nākamā gada Saeimas vēlēšanām, gan arī pēc tam. Eksperti gan uzskata, ka šādi izteikumi ir liekulīgi.

Pēdējo mēnešu laikā “Vienotība” kļuvusi par koalīcijas vājāko posmu. No 22 frakcijas deputātiem, partijā ir tikai 10. Pārējie 12 ir “Vienotības” sadarbības partiju biedri un politiķi, kas no “Vienotības” izstājušies. Par spīti dažādām domstarpībām, sadrumstalotība “Vienotībā” valdības darbu līdz šim nav torpedējusi un arī šobrīd bažām par valdības stabilitāti pamata neesot.

Frakciju turpina vadīt no “Vienotības” izslēgtā Solvita Āboltiņa, kas gan decembrī – pēc Saeimas rudens sesijas beigām šo amatu pametīs un par viņas pēcteci, visticamāk, kļūs Hosams Abu Meri

Arī TV3 Ziņu aptaujātie “Vienotības” frakcijas deputāti bažām par koalīcijas stabilitāti pamatu neredz.

 

“Vienotībā” notiekošais gan nemierīgus dara koalīcijas partnerus, kas cer, ka “Vienotība” spēs savākties.

 

Bažas pa notiekošo ir arī premjeram, kurš pat devās uz vienotības frakciju pārloiecināties par tās atbalstu budžetam.

Kopā ar Kučinski pie vienotības galda sēdēja arī zaļzemnieku Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kurš par “Vienotības” vienotību nākamā gada budžeta jautājumā nešaubās.

 

Ekspertu skatījumā Vienotības gals daudziem politiskajiem spēkiem gan būtu izdevīgs, tāpēc publiskajā vidē paustās bažas par “Vienotības” veselību, visticamāk, ir liekulība.

Tikmēr runājot par procesiem pašā “Vienotībā” Zanders uzskata, ka masveida partijas biedru izstāšanās visticamāk nav gaidāma.

Atgādinām, ka valdības stabilitātei nozīmīgo nākamā gada budžeta jautājumu Saeima skatīs jau šotrešdien.

0 Komentāru