Koalīcija “vēsi” uztver Kariņa ierosinājuma uz Eiropas Komisiju atkal sūtīt Dombrovski

5 komentāri

Pirmdien, 27. maijā, sākušās lielās cīņas par amatiem Briselē. Uz līderu neformālo sanāksmi jau aizlidojis arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”). Viņš eirokomisāra amatam piedāvā partijas biedra Valda Dombrovska kandidatūru. Kariņam pašam arī būs galavārds šajā jautājumā, taču pārējās valdošās partijas neizslēdz, ka varētu apspriešanai virzīt arī savus kandidātus.

Par eirokomisāra amatu valdošā koalīcija sāka runāt uzreiz pēc tam, kad noskaidrojās Eiroparlamenta velēšanu rezultāti. “Jaunā Vienotība” pirmdien kā vienīgā pieteica savas ambīcijas turpināt pārstāvēt Latviju Eiropas izpildvarā jeb Eiropas Komisijā.

“Valdis Dombrovskis, manuprāt, ir tas indivīds ar vislabāko pieredzi, kurš varētu ieņemt visatbildīgāko amatu Eiropas Savienībā. Mēs redzam divas lietas, pirmā, – mans politiskais spēks ir uzvarējis vēlēšanās, bet otrs, kas svarīgāk, Valdis Domborvskis ir saņēmis tiks daudz plusu kā neviens cits kandidāts,” tā norādīja Kariņš.

Uzreiz pēc šā paziņojuma Kariņš aizsteidzās uz Briseli, kur notiek valstu līderu neformāla diskusija par augstākajiem amatiem Eiropas Savienībā. Lai arī Dombrovskim atbalstu ir pauduši citi Eiropas Parlamentā ievēlētie deputāti, viņu pārstāvētās partija nesteidza piekrist, jo esot jāpameklē, vai nav kāds labāks kandidāts par Dombrovski.

Visticamāk, gan Dombrovskis saņems valdošās koalīcijas atbalstu un turpinās darbu Eiropas Komisijā. Pauze saistīta ar pārējo partiju vēlmi iegūt priekšrocības citos jautājumos. Kā zināms, premjera pārstāvētajai “Jaunajai Vienotība”, par spīti labajiem vēlēšanu rezultātiem, Saeimā ir mazākā frakcija. Tas gan netraucē tai ieņemt premjera krēslu un būt plaši pārstāvētai izpildvarā.

Lasi vēl: Eiropas Parlamenta vēlēšanās uzvarējusi ”Jaunā Vienotība”