Komentāri
Koalīcija vēl nav panākusi galīgo vienošanos par valdības amatiem
()

Topošās koalīcijas partneri pagaidām neesot panākuši galīgo vienošanos par amatu sadalījumu jaunajā valdībā.

Koalīcijas partiju – “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvji aģentūrai LETA apliecināja, ka arī neformālajās sarunās vienošanās pagaidām nav panākta.
Sākotnēji no atsevišķiem politiķiem izskanēja skepse par to, ka vienošanās varētu tikt panākta pirmdienas rītā paredzētās trīspusējās tikšanās laikā. Tomēr vēlāk šo tikšanos tika nolemts pārcelt uz vēlāku laiku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Joprojām galvenais jautājums ir par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārraudzību, uz ko pretendē ZZS, un arī nacionālā apvienība vēlētos turpināt vadīt šo ministriju. Pēc iepriekšējās koalīcijas partneru tikšanās, kas notika piektdien, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) gan sacīja žurnālistiem, ka ZZS piekrita uzņemties vadīt Ekonomikas ministriju.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija, viens no iespējamiem kompromisa variantiem, par kuriem partneriem bija iespēja šajās dienās diskutēt, būtiski neatšķiras no premjerministres Laimdotas Straujumas (V) pirmā piedāvājuma par atbildības jomu sadali. Tajā mainījās tikai tas, ka “Vienotība” uzņemtos pārraudzību pār VM, ZZS – pār EM un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī šai politiskajai partijai būtu iespēja deleģēt VARAM parlamentāro sekretāru. Savukārt Nacionālajai apvienībai būtu Saeimas spīkera amats, kā arī IZM parlamentārā sekretāra postenis.

ZZS šis variants neapmierināja, jo šīs politiskais spēks vēlas pārraudzīt VARAM, tāpēc kā viens no iespējamajiem piedāvājumiem iepriekš izskanējis sadalījums, kas paredzētu skaita ziņā vienādu – katram piecu – posteņu piešķiršanu katrai no koalīcijas partijām. Saskaņā ar šo piedāvājumu “Vienotībai” pienāktos premjerministra amats, kā arī Finanšu, Ārlietu, Satiksmes un Veselības ministrijas pārraudzība. ZZS pienāktos aizsardzības, labklājības, zemkopības, vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī iekšlietu ministra amats. Nacionālajai apvienībai saglabātos pārraudzība pār Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī tā iegūtu ekonomikas un izglītības un zinātnes ministra un Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Pie šā sadalījuma esot iespējamas arī izmaiņas, piemēram, iekšlietu ministra amatu nododot VL-TB/LNNK, savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzību uzticot ZZS.

Tomēr ir maz ticams, ka šāds scenārijs varētu īstenoties, jo partneri tam nepiekristu. Sākotnēji koalīcijas partneri plānoja rīt no rīta vēlreiz tikties, lai turpinātu diskusijas šajā jautājumā un darbu pie valdības deklarācijas, tomēr vēlāk organizatorisku iemeslu dēļ nolēma šo sarunu pārcelt uz vēlāku laiku. Precīzs tikšanās laiks vēl nav izziņots.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl