Koalīcijā vājš atbalsts “Attīstībai/Par!” iniciatīvai par 40 miljonu eiro kompensāciju ebreju kopienai

5 komentāri
Koalīcijā vājš atbalsts “Attīstībai/Par!” iniciatīvai par 40 miljonu eiro kompensāciju ebreju kopienai
ZANE BITERE, LETA

Šonedēļ Saeimā gaidāma pavasara sesijas pēdējā sēde, un tajā – divi pretrunīgi vērtēti priekšlikumi, kurus virza “Attīstībai/Par!”.  Runa ir par jaunu regulējumu nelaulāto pāru aizsardzībai un par kompensāciju ebreju kopienai. Abos šajos jautājumos koalīcijas partneri gan izrāda vien vāju atbalstu.

37 balsis par, tikpat pret, vēl pieci Saeimas deputāti atturējās, – tieši tik tuvs bija pagājušajā nedēļā balsojums par “Attīstībai/Par!” rosinājumu – izrādīt valsts labu gribu un atlīdzināt ebreju kopienai 40 miljonus eiro par nacistu un komunistu laikos atņemtajiem īpašumiem.

Ņemot vērā, ka pirms nedēļas balsojums bija negatīvs, atbilstoši procedūrai šonedēļ par to parlamentā būs jālemj vēlreiz, un “Attīstībai/Par!” paudusi, ka mēģinās pārējos kolēģus parlamentā pārliecināt. Vienīgie koalīcijas partneri, kas viņus atbalstīja pagājušajā nedēļā bija “Jaunā Vienotība”. Par bija arī opozīcijā esošie “saskaņieši”. Pagaidām izskatās, ka koalīcijas partneru starpā svaru kausi nav svārstījušies.

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA) norāda: “Nacionālā apvienība neatbalstīs šo kompensācijas izmaksu vienam baņķiera vadītai biedrībai. Tur ir jāmeklē citi risinājumi, ja vispār ir vēlme šo jautājumu risināt.”

Savukārt “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs pauda: “Par šiem jautājumiem mēs balsosim kā viens frakcijas kodols. Tas laiks ir pagājis, kad “KPV LV” frakcija ir medījums, ko cilvēki gribēja sadalīt.”

Līdzīgs spēku samērs izskatās arī attiecībā uz jauno “Attīstībai/Par!” piedāvājumu – Dzīvesbiedru likumu, kam vajadzētu kalpot nelaulātu pāru jeb divu pieaugušu fizisku personu aizsardzībai. Var rēķināties tikai ar “Jaunās Vienotības” balsīm. Pārējie koalīcijas partneri ir pret.