Koalīcijā šaubās par jauno airBaltic investoru; Saeima varētu šo darījumu “izgāzt”

0 Komentāru
Koalīcijā šaubās par jauno airBaltic investoru; Saeima varētu šo darījumu “izgāzt”
Foto: F64

Nedēļu pēc valdības lēmuma par 20% airBaltic akciju pārdošanu vācu investoram Ralfam Dīteram Montāgam-Girmesam sākušās diskusijas par šā darījuma atcelšanu. Lai līgumu noslēgtu, akcepts jādod Saeimai, jo tas paredz 80 miljonu eiro valsts naudas ieguldīšanu lidsabiedrībā. Zaļzemnieki paziņojuši, ka šo darījumu neatbalstīs. Skeptiski ir arī nacionāļi un pat Vienotība. Tomēr panākta vienošanās, ka airBaltic jautājums netiks saistīts ar nākamā gada budžeta pieņemšanu.

Pēc tam, kad pretēji prognozēm darījums ar vācu investoru Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu valdībā tomēr tika akceptēts, aizvien biežāk izskan viedoklis, ka airBaltic jautājums var būt liktenīgs Laimdotas Straujumas valdībai.

Lai darījums notiktu, papildus 52 miljoniem investora līdzekļu 80 miljoni jāpiešķir no Valsts kases kā aizdevums, un par tā piešķiršanu jābalso Saeimai. Lai saprastu koalīcijas partiju noskaņojumu šim balsojumam, Straujuma šodien devās uz Saeimu. Visskeptiskākā pret valdības atbalstītā darījuma noslēgšanu ir Zaļo un zemnieku savienība, kas pēc tikšanās savas domas nemainīja.

Vēlāk pēcpusdienā par airBaltic jautājumu premjere diskutēja arī ar Nacionālo apvienību, un tas bija galvenais temats koalīcijas partiju sanāksmē. Šķiet, ka līdzīga nostāja kā ZZS ir arī pārējām koalīcijas partiju Saeimas frakcijām. Politiķi gan akcentē, ka valdība airBaltic dēļ pagaidām nekritīs, vismaz ne līdz budžeta pieņemšanai.

Lai izvairītos no problēmām, zaļzemnieki lūguši premjeri airBaltic jautājumu ar nākamā gada budžeta pieņemšanu kopā nesaistīt un to skatīt atsevišķi, kam premjere piekritusi. Tikmēr lēmumu par to, kā rīkoties, ja atbalsts lēmumam par airBaltic kreditēšanu Saeimā netiks rasts, premjere vēl nav pieņēmusi.

Skaties video:

0 Komentāru