KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret 13. Saeimas deputātu

2 komentāri
KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret 13. Saeimas deputātu
EDIJS PĀLENS, LETA

Ģenerālprokuratūra saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret kādu 13. Saeimas deputātu, aģentūrai LETA apstiprināja Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Māris Leja.

Leja neatklāja, pret kuru deputātu un par kādu tieši nodarījumu rosināts sākt kriminālvajāšanu.

Aģentūrai LETA zināms, ka kriminālvajāšana nav rosināta pret Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, kurš figurē KNAB izmeklētajā grāmatvedības dokumentu viltošanas krimināllietā.

LETA noskaidroja, ka trešdien plkst. 12.00 paredzēta Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde, kurā plānots lemt par Ģenerālprokuratūras iesniegumu saistībā ar parlamenta piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret 13. Saeimas deputātu. Komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule aģentūrai LETA neatklāja pret kuru deputātu rosināts sākt kriminālvajāšanu.

Piedalīties sēdē aicināts Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora pienākumu izpildītājs Ando Skalbe.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai parlaments lemj pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma. Šajā laikā prokuratūrai un tiesai ir tiesības piemērot attiecīgajam Saeimas loceklim visus kriminālprocesuālajos likumos noteiktos piespiedu līdzekļus.

Ja deputāts apcietināts, viņš zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ievēlējusi vai apstiprinājusi.