KNAB priekšnieks: Ir rūpīgi jāizvērtē, vai ieviest atklātu balsojumu prezidenta vēlēšanās

2 komentāri
KNAB priekšnieks: Ir rūpīgi jāizvērtē, vai ieviest atklātu balsojumu prezidenta vēlēšanās
Foto: Reuters / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume iesaka deputātiem rūpīgi izvērtēt, vai ieviest atklātu balsojumu Valsts prezidenta vēlēšanās.

Straume norāda, ka šis jautājums piesaistījis KNAB uzmanību. Kardinālu nostāju birojs nav ieņēmis, taču aicina rūpīgi izvērtēt šo priekšlikumu.

KNAB priekšnieks vērš uzmanību, ka slēgtā balsojumā katrs deputāts var balsot, kā vēlas, un to nevar izkontrolēt. “Es nesaku, ka nevajag šādu kārtību, taču ir diezgan rūpīgi jāizvērtē plusi un mīnusi. Arguments par vēlēšanu procesa caurspīdīgumu ir atbalstāms, taču tajā pašā laikā jāpaskatās no otras puses – jāpadomā par deputātu lielāku brīvību savā izvēlē,” turpina Straume.

Straume piebilst, ka par vēlēšanu kārtības maiņu viņš nav tiesīgs lemt, jo tā ir politiķu izšķiršanās. “Es esmu KNAB vadītājs, taču aicinu izvērtēt visus plusus un mīnusus no abiem variantiem, kā tas būtu jādara par jebkuru ierosinātu ideju.”

Pagājušā gada nogalē Saeimas Juridiskās komisijas vairākums atbalstīja iniciatīvu par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā, norāda aģentūra LETA.

Līdz ar to šis būs viens no iespējamiem priekšlikumiem Satversmes grozījumiem, ko apspriedīs atbildīgā darba grupa. Juridiskā komisija pagājušā gada nogalē nolēma veidot šādu darba grupu, kurai būs jāvērtē, kurām Satversmes grozījumu iniciatīvām iespējams saņemt nepieciešamo balsu vairākumu Saeimā.

Darba grupā strādās frakciju deleģēti pārstāvji un tai jāpiedāvā savi secinājumi līdz marta vidum. Šī rosinājuma tālākai virzībai pašlaik gan nav vienprātības starp koalīcijas partneriem.

2 komentāri