1 komentārs

Politiskās partijas par dažādiem pārkāpumiem un sodiem valstij parādā ir miljonu eiro, bet atmaksāt šo naudu neviena nesteidzas, jo tā nu sagadījies, ka politiķiem par šādu parādu nemaksāšanu nekas nedraud. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs atspēries situāciju beidzot mainīt.

10 politiskās partijas valstij kopā ir parādā teju miljonu eiro. Šo parādu tās sakrājušas desmit gadu garumā, pieņemot nelikumīgus ziedojumus un šmaucoties ar reklāmām. Parādnieku topa neapstrīdamā līdere jau gadiem ir Latvijas Pirmās partijas un Latvijas ceļa apvienība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā pirms devītās Saeimas vēlēšanām centās apiet tēriņu griestus par pusmiljonu latu. Tomēr arī, kad visās tiesas instancēs partija zaudēja, tā naudu valstij neatdeva. Tā vietā šleserieši nolēma pašlikvidēties. Šis process vēl nav beidzies, bet jāatgādina, ka tieši šādā veidā no vēl lielāka – miljonu latu – liela parāda jau tikusi vaļā Tautas partija. Un daudzi tās biedri vēl šobrīd veiksmīgi darbojas politikā. KNAB cer to izskaust – ja partija savus parādus nesamaksā, tad tās līderi arī nedrīkst dibināt jaunus politiskos spēkus.

Saeima pirms astoņiem gadiem līdzīgu KNAB ideju jau vienreiz noraidīja. Tomēr šoreiz situācija varētu būt citādāka, jo vienlaikus korupcijas apkarotāji piedāvās politiķiem atvieglot dzīvi ar maigākiem nosacījumiem valsts finansējuma atņemšanai.

Lai partijas nebūtu ieinteresētas pēc iespējas ilgāk tiesāties, KNAB rosinās, ka par mazākiem pārkāpumiem valsts finansējums tomēr netiek automātiski atņemts. Jāpiebilst, ka šobrīd šāda tiesvedība birojam notiek ar partiju Vienotība. Vienotība, zaudējot tiesā, visticamāk, zaudēs arī ikgadējo valsts finansējumu 141 000 eiro apmērā.

Foto

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Tas būtu pareizi, ka nedrikstētu veidot jaunas partijas, bet par to nenobalsos, tāpat kā negrib balsot par to, ka jaatbild personigi par kļūdainiem, izskērdigiem lēmumiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl