Klasē bija jaunākais, klasesbiedriem palīdzējis rakstīt “špikerus” – Levits apmeklē savu skolu

2 komentāri
Klasē bija jaunākais, klasesbiedriem palīdzējis rakstīt “špikerus” – Levits apmeklē savu skolu
MONTA JAKOVELA, TV3 ZIŅAS

Jaunievēlētais Latvijas prezidents Egils Levits ceturtdien, 30. maijā, uz neilgu brīdi paviesojās arī savā skolā, – pirms viņa ģimene emigrēja uz Vāciju, Levits mācījās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, kuru absolvēja 1972. gadā. Kopā ar viņu šodien bija arī TV3 Ziņu filmēšanas grupa, kas par Latvijas jauno prezidentu veido dokumentālo stāstu.

Jaunievēlētais Latvijas prezidents Egils Levits pirmajā darbadienā pēc ievēlēšanas apmeklēja Rīgas Valsts 2. ģimnāziju. Šajā skolā Levits mācījās no pirmās līdz pat pēdējai klasei.

Levitu sagaidīt bija ieradusies arī kādreizējā latviešu valodas skolotāja Māra Dzērve. Skolu Levits absolvēja 1972. gadā, kad viņam bija 17 gadu. Šī bija pirmā reize kopš tiem laikiem, kad Levits atkal vēra savas klases durvis.

Video: Egils Levits apmeklē savu skolu – Rīgas Valsts 2. ģimnāziju

Egils Levits dalījās atmiņās par skolas laiku. Viņš savā klasē bija jaunākais, taču tik un tā saviem klasesbiedriem palīdzējis ar “špikeru” rakstīšanu, un, kā pats smejas, ar padomu došanu nodarbojas aizvien. Uzreiz pēc skolas absolvēšanas Levita ģimene emigrēja uz Vāciju. Vairāk par viņa dzīves līkločiem uzzināsiet sestdien plkst. 19.30 dokumentālajā īsfilmā “Kas ir Levits?”.

Iepriekš jau vēstīts, ka Valsts prezidenta amatā Saeima trešdien ievēlējusi Egilu Levitu.