Ķirurgs, kurš apsūdzēts Zaķa balsu pirkšanas lietā: Es izdarīju ”glupību”

Komentāri

Cēsu rajona tiesa šodien sāka skatīt Dzintara Zaķa balsu pirkšanas krimināllietu, kur galvenais apsūdzētais ir pats bijušais deputāts Igors Aleksandrovs. Viņš atzīst, ka lietā ir ticis organizēts transports, ir bijusi iesaistīta nauda, bet neko pretlikumīgu viņš neesot darījis. Tāpat viņš izdarīto sauc par “glupību”.

Šī ir jau trešā ar Zaķa balsu pirkšanu saistītā krimināllieta. Vienai notiesājošs spriedums šodien jau stājies spēkā, kādēļ Vienotības līdere Solvita Āboltiņa paziņojusi, ka rosinās valdi lemt par Zaķa izslēgšanu no partijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Madonas tiesas tiesneses no lietas atteicās, jo personiski pazina galveno apsūdzēto – Madonas slimnīcas ķirurgu un bijušo deputātu Igoru Aleksandrovu, tāpēc lieta aizceļojusi uz Cēsīm.

Foto:

Pērnā gada rudenī pie Aleksandrova vērsusies kāda persona, kas lūgusi palīdzēt sameklēt vēlētājus Zaķa atbalstam Vidzemē, tos aizvest nobalsot Latgalē, un par to katram samaksāt no 5 līdz 20 eiro. Naudu viņš tālāk nodevis pārējiem apsūdzētajiem, kuru ziņā bijusi vēlētāju meklēšana, kamēr Aleksandrovs pats pildījis vien starpnieka lomu.

Advokāta Aleksandrovam nav, jo viņš nejūtas vainīgs. Izdarījis, kā pats saka, “glupību”, kuras dēļ tagad cieš Zaķa publiskais tēls.

Lūk, ko pats Aleksandrovs saka par šo skandālu:

-Neko es nedarīju! Strādāju kā nēģeris dienu un nakti.

-Vēlētājiem organizējāt transportu?

– Personīgi nē.

-Tas jau bija noorganizēts bez manis.

– Jums iedeva naudu?

– Iedeva naudu, lai nododu tālāk.

– Kas iedeva naudu?

– Vot, kas – kas?

– Kas ir tie citi? Jūs nesaucat viņu vārdus… Dzintars Zaķis?

– Nē, nebija Zaķis.

Par vēlētāju vervēšanu apsūdzētie Guntars Veldre un Dolārs Kleins šodien bija nerunīgi. Pat aizbildinājās, ka īsti nezinot, par ko ir apsūdzēti. Savukārt ceturtais – Artūrs Kleins – uz tiesas sēdi nebija ieradies, kādēļ lietas izskatīšanu pārcēla uz janvāri. Viņa advokāts pieļāva iespēju, ka Kleins atrodas Anglijā. Tiesa šodien nolēma par neierašanos Kleinu sodīt ar 150 eiro lielu sodu un uz nākamo sēdi viņu atvest piespiedu kārtā.

Apsūdzētajiem par vēlētāju ietekmēšanu draud līdz pat trīs gadu ilgs cietumsods.

Skaties video:

Lasi vēl