Ķirsis: Izskaužot korupciju un nerimstošu haosu, svarīgākais ir Rīgā atgriezt izaugsmi

4 komentāri
Ķirsis: Izskaužot korupciju un nerimstošu haosu, svarīgākais ir Rīgā atgriezt izaugsmi
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Izskaužot korupciju un nerimstošu haosu, svarīgākais ir Rīgā atgriezt izaugsmi, sestdien partiju apvienības  “Jaunā Vienotība” sanāksmē sacīja politiskā spēka Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis.

Ķirsis atgādināja, ka kopš pēdējās reizes, kad tika prezentēta vēlēšanu programma, ir pagājuši trīs gadi, uzsverot, ka šajā laikā politiskā spēka deputātiem domē izdevies panākt virkni izmaiņu.

“Par spīti tam, ka esam ēduši sūro zemi opozīcijā, esam panākuši nevajadzīgā veidojuma “Rīga.lv” likvidēšanu, auditus pašvaldību uzņēmumos un citus darbus,” teica Ķirskis, piebilstot, ka, pateicoties pašu iesniegumiem un norādēm, sākti arī vairāki kriminālprocesi. Viņš tāpat pauda, ka virkne iepriekš piedāvātās vēlēšanu programmas punktu izrādījušies pravietiski.

Ķirsis uzsvēra, ka, lai arī “Vienotībai” bijusi mazākā Rīgas domes frakcija, tā bijusi aktīvākā un vienotākā, darbības laikā nezaudējot nevienu deputātu. “Viņi neizbēga uz Saeimu vai Eiropa Parlamentu,” piebilda politiķis, piebilstot, ka līdzšinējais domes vairākums nav bijis gatavs un spējīgs strādāt rīdzinieku labā.

Viņš atgādināja, ka vēl pirms gada tika sākts darīt visu, lai panāktu Rīgas domes atlaišanu. “Mums tas izdevās par spīti tam, ka politiskie konkurenti uzskatīja citādāk,” vērtēja Ķirsis.

Politiķis uzsvēra, ka Rīga ir Latvijas sirds, un, ja par sirdi nerūpējas, tad slims jūtas viss ķermenis. “Rīga zaudēja savas vēsturiskās priekšrocības un kļuva nedraudzīga iedzīvotājiem. Rīgas potenciāls netiek izmantots, līdz šim tas tika noplicināts – korupcija, nespēja nodrošināt pašvaldības pamatpakalpojumus, nerimstošs haoss,” secināja Ķirsis.

Ķirsis pastāstīja, ka ir izstrādāts plāns, kā savest pilsētu kārtībā – kā izskaust korupciju, kā savest kārtībā infrastruktūru, kā nodrošināt vietas bērnudārzā un kā padarīt Rīgu par iedzīvotājiem draudzīgu 21.gadsimta metropoli, kur domē darbi notiek bez skandāliem un droši.

“Pienācis laiks ņemt varu savās rokās, jo skaidri saprotam, ka pēc vēlēšanām būs kārtīgi jāuzrota piedurknes, lai veiktu titānisku darbu, savedot pilsētu kārtībā,” brīdināja Ķirsis.

Prezentējot 15 punktu plānu darbiem Rīgā, Ķirsis uzsvēra tā galvenās prioritātes – ir jāturpina izskaust korupcija pilsētas domē, tās struktūrās un kapitālsabiedrībās, nekavējoši jāsāk Rīgas ielu, ietvju un tiltu kapitālais remonts, tāpat pilsētai jākļūst draudzīgākai jaunajām ģimenēm, tādēļ Rīgā ir jābūvē īres dzīvokļi un jāgādā, lai beidzot Latvijas galvaspilsētā nebūtu rindu uz bērnudārziem.

Kā ziņots, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks aprīļa pēdējā sestdienā.

4 komentāri