Keris: Valdības rīcība ir bezatbildīga, sarūgtinoša un zināmā mērā noziedzīga

4 komentāri
Keris: Valdības rīcība ir bezatbildīga, sarūgtinoša un zināmā mērā noziedzīga
PAULA ČURKSTE, LETA

Likumi ir jāpilda ne vien ierindas pilsoņiem, bet arī ministriem un valdībai, tā piektdien Ministru kabinetā pieņemtos lēmumus raksturo mediķi un pašvaldības.

Veselības aprūpes finansēšanas likumā nostiprinātais solījums – nākamgad par 20% palielināt mediķu darba samaksu – ir lauzts, to saka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.

“Šāda valdības rīcība ir bezatbildīga, sarūgtinoša un varbūt pat zināmā mērā noziedzīga. Uzticība valdībai ir sākusi brukt šobrīd, situāciju vēl var glābt Saeima, ja arī Saeima šo iespēju palaidīs garām, mēs būsim ļoti dziļā uzticības krīzē ne tikai valdībai, bet arī šai valstij.”

Savukārt trauksmi, ka liela daļa no prioritārajiem pasākumiem patiesībā gulsies uz vietvaru pleciem, ceļ arī Latvijas Pašvaldību savienība.

“Samazinot pašvaldību ieņēmumus, puse vai 9,7 miljoni tiek pielikta pie IZM, un pašvaldībām tikai puse no brīvpusdienām jāfinansē, faktiski tik un tā uz pašvaldību pleciem. Pašvaldības to nespēs izdarīt, jo šādu līdzekļu papildus nav,” norāda Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis.

Vienlaikus sociālie partneri uzteic valdības lēmumu celt diferencēto neapliekamo minimumu, kam gan būtu jāiet roku rokā ar minimālās algas palielināšanu, kas plānota vien aiznākamajā gadā.