Keris medicīnas darbinieku protesta akcijā plāno vismaz 2000 dalībnieku; izsaka neuzticību Reiram

2 komentāri
Keris medicīnas darbinieku protesta akcijā plāno vismaz 2000 dalībnieku; izsaka neuzticību Reiram
ZANE BITERE, LETA

Ceturtdien, 28.novembrī, gaidāmajā veselības aprūpes darbinieku protesta akcijā piedalīsies aptuveni 2000 iedzīvotāju, trešdien preses konferencē medijiem paziņoja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Keris informēja, ka pieteikumā tika norādīts, ka akcijā piedalīsies aptuveni 1000 cilvēku, tomēr pēdējā arodbiedrībā saņemtā informācija liecinot, ka dalībnieku skaits sasniegšot vismaz 2000.

Akcijas rīkotāji paziņoja, ka slimnīcu darbībā nav gaidāmas lielas izmaiņas. Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis gan atzīmēja, ka citiem kolēģiem būšot jāstrādā vairāk. Savukārt Keris piebilda, ka viens no faktoriem, kuru organizatori ņem vēra, ir tas, lai protesti radītu minimālas neērtības pacientiem.

Savukārt runājot par parakstu vākšanu par Saeimas atbrīvošanu, kuru pašlaik iniciējušas divas mazpazīstamas politiskās organizācijas, kuru līderu reputācija tikusi publiski apšaubīta, Keris mudināja nošķirt pašu iniciatīvu rosināt Saeimas atlaišanu no tās autoriem. Arī mediķu arodbiedrība sola iesniegt līdzīgu pieteikumu.

Arodbiedrības arī pieturēsies pie savas ieceres izteikt neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP), lai arī šajā jautājumā mediķu organizācijām vienota viedokļa nav.

Trešdien tika paziņots, ka arodbiedrība izsaka neuzticību arī finanšu ministram Jānim Reiram (JV).

Pirms preses konferences Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) savā “Twitter” kontā bija publicējusi divus video, kuros biedrības prezidente Ilze Aizsilniece un LJĀA valdes priekšsēdētājs Rācenis mudināja medicīnas nozares darbiniekus piedalīties gaidāmajā 28.novembra protesta akcijā pie Saeimas.

Kā ziņots, LVSADA 28.novembrī nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību Viņķelei un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu. Prezidents gan jau ir paziņojis, ka budžetu izsludinās.

Keris ir solījis, ka līdztekus protesta akcijai Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tiks iesniegts LVSADA ierosinājums rīkot parakstu vākšanu referenduma rosināšanai par priekšlaicīgu Saeimas atlaišanu.

Lasi vēl Levits: Ārstu atalgojumam jābūt divreiz lielākam par vidējo atalgojumu valstī

2 komentāri