Ķekavas novadā par mēru ievēlē Viktoriju Bairi no JKP

Komentāri

Ķekavas novadā, 12 no 17 deputātiem balsojot “par”, ievēlēta jauna pašvaldības vadītāja – Viktorija Baire no “Jaunās Konservatīvās partijas”.

Baire norādīja, ka pēc desmit gadiem Ķekavas novadu viņa redz kā spēcīgu Pierīgas attīstības centru. Savukārt jau pēc četriem gadiem viņas vīzija ir, ka katrs novada deputāts sajutīs iespēju izmainīt novada dzīvi.

Šā gada pašvaldību vēlēšanās Ķekavā ievilkās, jo pārkāpumu dēļ bija jārīko atkārtots balsojums novada lielākajā iecirknī. Ārkārtas vēlēšanas tikai nostiprināja politiskās pārmaiņas vienā no Latvijas bagātākajām pašvaldībām, kur pārliecinoši triumfēja salīdzinoši nesen izveidotā Jaunā Konservatīva partija.

Pašvaldības vadītājas amatā ievēlētā Viktorija Baire sola, ka Ķekava no Pierīgas guļamrajona kļūs par Pierīgas attīstības centru.

Opozīcijā palicis arī bijušais novada mērs Andis Damlics. Viņam liktenīga izrādījās vēlme būvēt jaunu skolu Pļavniekalna sākumskolas vietā. No šīs skolas aizstāvju biedrības nāk jaunie novada vadītāji. Damlics gan uzsver, ka problēma ar pārpildītajām mācību iestādēm nekur nav palikusi.

Par viļņveidīgam var saukt arī Ķekavas iedzīvotāju intereses, kuras ir ļoti dažādas atkarībā no apkaimes, kurā iedzīvotāji dzīvo. Lai stiprinātu kopības sajūtu, jaunā koalīcija sola lielāku iedzīvotāju iesaisti lēmumu pieņemšanā, veicinot apkaimju biedrību izveidi.

Lasi vēl