Ķekavas domes koalīcija vēlreiz maina komiteju sastāvu, pret ko iepriekš iebilda VARAM

Pievienot komentāru
Ķekavas domes koalīcija vēlreiz maina komiteju sastāvu, pret ko iepriekš iebilda VARAM
Foto: LETA

Pamatīga jezga izcēlusies turīgajā Ķekavas pašvaldībā. Politiski sadrumstalotā dome jau ilgstoši stīvējas par varu – valdošā koalīcija no ietekmīgām pašvaldības komitejām mēģina izslēgt dažus deputātus, ar kuriem tā vairs nevar atrast kopēju valodu.

Šīs ieceres kā likumam neatbilstošas līdz šim ir bloķējusi pašvaldību ministrija, taču nu vietējā dome ķērusies pie neordinārām metodēm.

Pašvaldība jau ilgstoši strīdas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) par izmaiņām tās komiteju sastāvā. Proti, dome no komitejām izslēdza divus deputātus bez viņu piekrišanas, taču pašvaldību lietu ministrs šo lēmumu apturēja. Tagad vietējā pašvaldība izdomājusi jaunu risinājumu.

Domes koalīcijas ieskatā divi deputāti, esot Finanšu un Saimnieciskās darbības komiteju sastāvā, paralizēja to darbu. Tie ir Olafs Klūdziņš no Jaunās konservatīvās partijas un bezpartejiskais Neils Kalniņš, kurš konservatīvos pameta martā pēc strīda par pašvaldības degvielas izmantošanu privātām vajadzībām.

Vietvaru komiteju sastāvs tika grozīts bez attiecīgo deputātu iesnieguma. Uzskatot, ka likums bez deputātu piekrišanas viņus izslēgt no komitejas neļauj, par pašvaldībām atbildīgā ministrija šo lēmumu apturēja.

Jaunais risinājums, kuru 10. maijā atbalstīja dome, paredz papildināt atsevišķu komiteju funkcijas, bet citām – mainīt nosaukumu. Tās it kā ir jaunas komitejas, tādēļ jāpārvēlē to sastāvs, un koalīcija iecerētās rokādes varēja veikt.

Domes sēde ilga vairākas stundas, un tās laikā neiztika bez ironiskiem piedāvājumiem, kā varētu pārsaukt komitejas, un aicinājumiem nepārvērst sēdi par farsu sabiedrības priekšā.

Ķekavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Vītols (LZS) uzsver, ka pieņemtās izmaiņas ir nepieciešamas un ar šādu soli pašvaldību lietu ministra rīkojums netiekot apiets.

Vītols: Tas ir tikai atsevišķu deputātu viedoklis. Šis lēmums ir vajadzīgs, lai risinātu šo situāciju, lai komitejas varētu pilnvērtīgi strādāt.

TV3 Ziņas: Lai kuru situāciju risinātu?

Vītols: Situāciju, kāda ir izveidojusies pēc ministra izdotā rīkojuma.

VARAM TV3 Ziņām norādīja, ka komentārus par domes rīcību varēs sniegt pēc tam, kad būs saņemts oficiāls pašvaldības lēmums.