1 komentārs

Ja Vienotība zaudēs valsts finansējumu, atbildība par to būtu jāuzņemas tās vadītājai Solvitai Āboltiņai un ģenerālsekretāram Artim Kamparam. Tā uzskata daļa partijas biedru, kuri Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) konstatētos priekšvēlēšanu izdevumu pārkāpumus sauc par lielu partijas traģēdiju. Tikmēr trešo personu kampaņās slavinātie deputāti savu atbildību notikušajā nesaskata. 

KNAB Vienotībai inkriminē 12. Saeimas vēlēšanu kampaņas tēriņu limita pārsniegšanu. Birojs uzskata, ka izdevumos nav ieskaitīti  trešo personu apmaksāti reklāmas materiāli par 12 Vienotības kandidātiem, no kuriem vairums ar Vienotības vadības svētību tika iekļauti partijas kandidātu sarakstos un ievēlēti Saeimā.

Partijai uzlikts 4300 eiro naudas sods, tomēr, ņemot vērā pārkāpuma smagumu, nākamos trīs gadus Vienotībai būtu jāzaudē 140 tūkstoši eiro valsts finansējuma.

Zaudējot finansējumu, partijas valdei, pēc Čigānes domām, būtu jāizvērtē arī partijas vadītājas Āboltiņas atbildība, jo tieši viņa aicināja sarakstos cilvēkus, par kuriem pašlaik gulstas aizdomu ēna. To atgādina arī politikas komentētāji.

Skandāla epicentrā ir virkne Vienotības jaunbiedru, arī slavenais Jānis Junkers, kurš, kā zināms, savu deputāta  mandātu vēlīgi atdeva Saeimā netikušajai Āboltiņai. Trešo personu kampaņas bijušas arī Valmieras bijušajam mēram Inesim Boķim, kuru finansiāli atbalstīja paša partija Valmierai un Vidzemei, un Jānim Upeniekam, kuru reklamēja cilvēki no sporta aprindām.

Āboltiņa akcentē, ka KNAB likuma interpretācijai nepiekrīt un sodu partija jau pārsūdzējusi. Gala lēmumu Jaroslavs Streļčenoks, kuram ar Vienotību nav labākās attiecības, sola paziņot mēneša laikā.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Atceros, cik vētraini par šādiem gājieniem Āboltiņas kundze šūmējās par Reformu partijas "labdariem",tad gan partijas vadībai bija jāuzņemas atbildība.Kādēļ šoreiz ir citādi? Lai kompensē no savas kabatas tie, kas iešmauca deputātos,pašu kundzi ieskaitot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl