Komentāri

Saeimas deputāti cenšas noskaidrot, vai Maximas lielveikala sabrukšanā ir vainojami arī likumi. Kārtējā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sēde atkal aizvadīta savstarpēju pārmetumu gaisotnē, un tās vadītājs atzīst, ka publiskajās komisijas sēdēs, visticamāk, izdarīt lielus atklājumus nesanāks.

Vienlaikus notiekot darbs arī ārpus sēdēm, un ar pirmajiem secinājumiem izmeklēšanas komisija varētu nākt klajā gada vidū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Komisijas sēdē piedalījās gandrīz 30 cilvēku, un tā ilga divas ar pusi stundas. Deputāti neslēpa neapmierinātību ar būvneicību pārraugošās Ekonomikas ministrijas sagatavotajām atbildēm uz saviem jautājumiem.

“Ekonomikas ministrija, manā skatījumā, ir vienkārši izmantojusi iespēju iesniegt kaut kādus sakopētus materiālus, bet nevis atbildēt uz jautājumiem pēc būtības,” norādīja partijas No sirds Latvijai līdere Inguna Sudraba.

Uz jautājumu, kuras nepilnības likumos varētu būt sekmējušas prātam neaptveramo traģēdiju, Ekonomikas ministrijas pārstāvis, paužot personīgo viedokli, nosauca vienu.

“Viennozīmīgi ir skaidrs, un tas izriet no vispārējās loģikas – jūs nevarat vienkārši būvēt kaut ko uz jumta, ja zem tā jumta atrodas cilvēki. Vai likumā ir rakstīts precīzi “nedrīkst būvēt uz jumta, ja apakšā ir cilvēki”? Nē, tas nav rakstīts,” norādīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs.

Valsts kontrole gan norādīja uz vairākām nepilnībām, ieskaitot faktu, ka krīzes gados līdzekļu taupīšanas nolūkos likvidēta valsts Būvinspekcija. Tagad trūkumi novērsti, bet tikai tāpēc, ka notika traģēdija.

Sēdes gaitā neiztika bez deputātu savstarpējiem strīdiem. Arturs Kaimiņš uzskata, ka darbs norit neproduktīvi, jo komisijas vadība plāno tikai nedēļu uz priekšu, un tās izstrādātais rīcības plāns ir pārāk nekonkrēts.

Komisijas vadītājs atzīst, ka publiski notiekošajās un internetā translētajās sēdēs, visticamāk, lielus atklājumus izdarīt nesanāks.

Balodis uzsver, ka komisijas darbs nenotiek tikai sēžu laikā, un ar pirmajiem secinājumiem deputāti varētu nākt klajā maijā vai jūnijā, kad gaidāms izmeklēšanas komisijas starpziņojumus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl