Kariņš: Vakcinācija nav politisks uzstādījums, bet gan uz zinātniskiem apsvērumiem balstīts aicinājums

5 komentāri
Kariņš: Vakcinācija nav politisks uzstādījums, bet gan uz zinātniskiem apsvērumiem balstīts aicinājums
ZANE BITERE, LETA

Latvijā Covid-19 šobrīd draud pārvērsties par nevakcinēto cilvēku pandēmiju, tāpēc jāizstrādā regulējums vakcinācijas pret Covid-19 aptveres veicināšanai, intervijā sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” pauda pārliecību, lai Latvija varētu sasniegt vakcinācijas aptveri vismaz līdz 70%, tādējādi veidojot stabilu pūļa imunitāti, ir nepieciešams jauns regulējums vakcinācijas pret Covid-19 veicināšanai.

“Mums jau ir skaidri epidemioloģiskās drošības principi, un Veselības ministrijas piedāvātais luksofora princips strādā, tāpēc neko būtisku tajā nevarētu mainīt, tomēr, lai minētā sistēma varētu turpmāk darboties vēl efektīvāk, iespējams, tiks pamainīta viena otra pozīcija. Vakcinēti cilvēki ir labi pasargāti no šā vīrusa, tāpēc tagad Covid-19 draud pārvērsties par nevakcinētu cilvēku pandēmiju,” sacīja premjers.

Uz jautājumu, kādus pasākumus vajadzētu vēl ieviest, lai veicinātu vakcinācijas aptveres palielināšanu un pārliecinātu cilvēkus vakcinēties, premjers atbildēja, ka ir grūti atrast brīnumlīdzekli, bet valdība darīšot visu, lai ekonomika turpinātu strauji strādāt, daudzi pasākumi notiktu klātienē un skolas netiktu slēgtas.

“Mēs nemitīgi meklējam risinājumus, tāpēc pagājušajā nedēļā sasaucu stratēģisko padomi, kurā piedalās eksperti, zinātnieki un visi valdības sociālie partneri, lai noskaidrotu viņu viedokli, kā palielināt vakcinācijas aptveri. Diemžēl, bet nevienam nebija tās burvja nūjiņas, lai ieteiktu citu pasākumu vakcinācijas aptveres palielināšanai. Es saprotu, ka lielai sabiedrības daļai nav uzticēšanās valdībai un politiķiem, tāpēc ir šaubas par vakcinācijas nepieciešamību, taču es uzsveru, ka vakcinācija nav politisks uzstādījums, bet gan uz zinātniskiem apsvērumiem balstīts aicinājums,” sacīja premjers.

Jau ziņots, ka Ministru kabinetam esošo likumu ietvaros jāizstrādā regulējums vakcinācijas pret Covid-19 aptveres veicināšanai.

Tāpat vēstīts, pēc Saeimas frakciju vadītāju tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu ir nolemts atlikt likumprojekta skatīšanu par prasību konkrētās nozarēs strādājošajiem obligāti vakcinēties pret Covid-19. Atsevišķi politiķi ir pauduši viedokli, ka izmaiņas atliktas, jo tās jau esot nokavētas, savukārt citi to skaidro ar noraidošo attieksmi daļā sabiedrības.

5 komentāri